Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z elektroniką


Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem megi 2 i mam mały problem nie działa mi klakson oraz te dwa przyciski przy klaksonie jest to chyba tempomat i sterowanie radia przy kierownicy prosze o pilną pomoc i rade acha bespieczniki są OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wrozki sa na wakacjach. A moj jasnowidz aktualnie jest na chorobowym. Moze po prostu nie sa podlaczone? albo styki zasniedzialy? albo przekaznik nie dziala [klakson] albo moze jest przerwany kabel od masy? a moze syrena sie upiekla? Poza tym nie beSpieczniki tylko beZpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za beznadziejne przycinki pomogłeś mi jak nie wiem co no a jak ty się czasem nie mylisz w pisaniu to gratulacje.

 

Proszę bez takich pretensji, pamiętaj, ze nie ma głupich odpowiedzi, są tylko źle postawione pytania. Twojego pierwszego posta w temacie można do takich zaliczyć. Jak ktoś trafnie powiedział "To forum to nie ASO online". Trafiasz na listę pretendentów do paseczka. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myle sie, ale nie zadaje pytan typu "samochod nie jezdzi, wlalem benzyne co robic?". Zadales sobie chociaz trud zeby posprawdzac to multimeterem? Czy nie ma zwarc? czy to jest podlaczone?

 

Dobra, zacznijmy od najlatwiejszego do naprawy czyli klakson. Czy po nacisnieciu slyszysz takie klikniecie? to brzmi mniej wiecej tak, jakby klikanie myszka albo obijanie o siebie dwoch monet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie tempomat już działa a klakson niestety nie w kierownicy wszystko wygląda ok wszystkie kable wyglądają na podpięte wiem że syrena jest gdzieś w narożniku zderzaka ale jak się tam dostać może ktoś wie z góry dziękuje. a sterowanie radia w kierownicy jest wogóle nie podłączone .czy można dokupić ten przewód z wtyczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to klakson jest pod zderzakiem na wysokosci chlodnicy,zeby sie do niego dostac trzeba zderzak sciagac.Przynajmniej tak u mnie jest w sedanie.Mi tez kiedys nie dzialal,po prostu masa sie przerwala przy syrence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem wątek na niemieckim forum i chłopcy wymieniali klakson nie ściągając zderzaka. Wystarczy niby pociągnąć dobrze za kratki. Poniżej fotki (fotka 1 pokazuje gdzie są zaczepy, na fotce 2 masz pokazane gdzie jest klakson)

 

zderzakck7.th.jpg

klaksonff9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Misiael, ja tez tak robilem,starczy jak sie wykreci po dwie sruby w nadkolach i wyciagnie te spinki z pasa przedniego.Potem mozna wypiac zderzak z uchwytow lamp i masz syrenke jak na dloni.Nie chcialem byc az tak drobiazgowy,dlatego napisalem,ze trzeba z zderzakiem wyjechac,starczy go tylko UCHYLIC.

 

[ Dodano: 2008-03-26, 21:49 ]

Wystarczy niby pociągnąć dobrze za kratki
nie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, Patrząc na te fotki i znając zabudowę Megi II też się zdziwiłem, że coś mogłoby być tak proste do wymiany :?:. Może ktoś miał bardzo zwinne i małe rączki, że się dostał tam przez kratki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i starczyloby do wymiany samej syrenki.Ja szukalem przyczyny awarii klaksonu i chcialem obejrzec sobie kabelek dokad idzie, a do tego same wyjecie kratki nie wystarczyloby.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich dzięki za pomoc syrena założona nowa gra aż miło sory że piszę tak póżno ale nie miałem jak odpisać temat uważam za zamknięty.

 

To zamykam i zostawiam dla potomnych - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!