Skocz do zawartości

Gwizdy w silniku - pojawiające się tylko na dłuższych trasach


northazerate

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Moi drodzy, ja tu po radę, bo trochę rozkładam ręce. Kłopot jest o tyle ciężki, że pojawia się w takich sytuacjach, że nie jestem w stanie go pokazać mechanikowi. Już piszę o co chodzi, cicho licząc na pomoc w diagnozie, która pomoże mi jakoś rękami mechanika naprawić auto. oczywiście z poniższym filmem udam się również do niego, przy nadchodzącej wymianie klocków hamulcowych.

 

Udało mi się wreszcie złapać na wideo problem, z którym borykam się od ponad miesiąca.

Gwizdy w silniku:

 

 

- Problem gwizdów występuje tylko po trasie minimum 60 km, tylko jeśli temperatura powietrza jest wysoka. Gwizdy słyszalne w kabinie jako obcieranie po prostu pojawiają się nagle na obrotach, po przejechaniu tych 60-70 km przy czym przez owy dystans wszystko jest ok. W dodatku problem nie występuje zawsze. Dziś po 100 km w upale nic takiego się nie wydarzyło. Nagrany dźwięk pojawił się dopiero po drodze powrotnej, zaczął występować po 90 kilometrach. Nie wiem czy klimatyzacja ma znaczenie - przy takich temperaturach zawsze jeżdżę z włączoną

- Problem nigdy nie występuje na krótkich trasach. Jeżdżę autem codziennie trasy po ok 5 km. Przez półtora miesiąca gwizd nie pojawił się ani razu

- Gwizd nie wpływa na samą jazdę, jedynie na jej dźwiękowy aspekt

- Gwizd potrafi się pojawić, być słyszalny przez 2-3 minuty, po czym zniknąć i nie wrócić

- Tu na filmie gwizd jest i na luzie bez obrotów,a najbardziej słyszalny na luzie na wchodzeniu na obroty. Jednak na ogół występuje podczas jazdy i na biegu. Raz na jedynce, czasem na dwójce, czasem na trójce, nigdy na piątce i nigdy na szóstce.

- Auto miało wymieniane w tym tygodniu cewki, świece, olej i filtr oleju.

- Zgłaszałem mechanikowi gwizdy, nie był w stanie nic poradzić, nic też niepokojącego ani w silniku, ani w skrzyni nie znalazł

- jak widzicie gwizd jest znikający - na filmie jest przez połowę, potem znika

- gwizd brzmi jak gwizd w zasadzie tylko na tym filmie. w trakcie jazdy odczucie dźwiękowe jest raczej takie, jakby gdzieś ocierała się jakaś guma albo uszczelka.

 

Megane 3, benzyna 1,6. 54 tysiące km, 2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...