Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II lub Scenica II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Na wstępie nadmienię, że jest to mój pierwszy post na Waszym forum i chętnie posiedzę tu dłużej.

 

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu któregoś z modeli Renault Megane II Kombi lub Scenica II dlatego postanowiłem popytać na co zwrócić uwagę podczas oględzin samochodu.

Nadmienię, że w połowie sierpnia wybieram się do Niemiec i mam nadzieję, że znajdę tam coś co sprosta moim oczekiwaniom i będzie wiernie służyć przez najbliższe kilka lat.

 

Interesują mnie modele z silnikiem 1.9 DCI bądz. 2.0 DCI ale z tym ostatnim to mogę się nie zmieścić w przewidzianym budżecie. dlatego proszę o wskazanie słabych i mocnych stron jednego i drugiego silnika.

Dodatkowo proszę o informację co się psuje i dlaczego, jak zweryfikować stan blacharki "gdzie patrzeć żeby zobaczyć" których elementów nie zweryfikuję pod kątem szpachli bo słyszałem że niektóre elementy wykonane są z tworzywa, w których miejscach powinny się znajdować fabryczne oznaczenie (naklejki itp.), jak z elektryką (jej słabe strony) co sprawdzić gdzie zajrzeć, no i w końcu elementy zawieszenia i układu hamulcowego (co się zużywa i dlaczego)

 

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieję że znajdzie się ktoś na forum kto poświęci chwilę swojego cennego czasu i pomoże.

 

Jestem aktywnym forumowiczem i często pomagam ludziom którzy tej pomocy oczekują.

Łatwo można to zweryfikować wchodząc na fiaklubpolska.pl i zobaczyć moje posty wklepując w wyszukiwarce nick pod którym się wyświetlam tutaj.

Dodatkowo chętnie pomogę przy doborze ogumienia, felg itp. gdyż pracuję w hurtowni i mam do tego niezbędne narzędzia.

 

pozdrawiam

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza różnica to 1,9 jest jeszcze na pasku a 2.0 na łańcuchu.

Różnica też jest w konikach :)

2,0 w megankach są rzadko spotykane, częściej montowali je w Lagunach i większych modelach Renault.

w których miejscach powinny się znajdować fabryczne oznaczenie (naklejki itp.),

Sposoby identyfikacji są dokładnie na forum opisane wraz ze zdjęciami.

Popatrz sobie, gdyż nie ma sensu tego przepisywać po raz kolejny.

jak z elektryką (jej słabe strony) co sprawdzić gdzie zajrzeć, no i w końcu elementy zawieszenia i układu hamulcowego (co się zużywa i dlaczego)

Podobnie i na te pytania, znajdziesz odpowiedzi w działach tematycznych.

Chwilka czasu, szukania i zapoznania się z tym co już napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!