Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie, dławienie i nierówna praca silnika


marlus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze swoją Megane I 1.6 16V benzyna, mianowicie mocno szarpie głównie na 2 biegu, silnik jest wyraźnie słabszy niż powinien być, podczas jazdy dławi się/przerywa (wciskam gaz a obroty silnika zawieszają się na chwilę a następnie gwałtownie silnik wkręca się na obroty do następnego zadławienia). Jazda jest bardzo nie przyjemna. Po kilku dniach doszła nierówna praca silnika na biegu jałowym - chodzi jak traktor a silnik trzęsie się niesamowicie... Samochód nie ma najmniejszych problemów z zapalaniem, a silnik chodzi super równiutko i bez dławienia przez 10 sekund od zapalenia (nie ważne czy silnik zimny czy ciepły, 10 sek i przerywa, pracuje jak traktor)

Zostały wymienione świece (stare wszystkie jednakowo lekko opalone) i sprawdzone cewki przez podmianę - wszystkie sprawne.

Spróbowałem zdejmować kolejno pojedynczo cewki ze świec na uruchomionym silniku gdy dzieją się powyższe objawy i po zdjęciu którejkolwiek z cewek (jednej) nie słychać zauważalnej zmiany w pracy silnika (nadal traktor).

Borykam się z tym problemem od około 2 tygodni i nagle drugi samochód w rodzinie ma dokładnie takie same objawy!

Jedyne co je łączy to ta sama stacja paliw na której są tankowane. A tankowane są tam od co najmniej roku.

Jest to eco stacja z dodatkiem bio paliwa.

Czy taka usterka może być spowodowana złą jakością paliwa?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem wyjeździć paliwo (najlepiej głęboka rezerwa ale to z głową aby pompy nie zatrzeć) i podjechać na inną stację, zatankować i pojeździć. <_<

A i podnosząc którąkolwiek z cewek powinna być jednak zauważalna różnica.

bio paliwo w 95 - :huh: :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem napisać, wypompowałem całe to paliwo i zalałem 98 z Lotosa.

Jest lekka poprawa, auto rzadziej się dławi i nie tak mocno już. Aczkolwiek nadal się dławi, nierówno pracuje i szarpie.

Edytowane przez marlus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!