Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Rozrządu


t_om

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ja bym wymienił przy 60tysiącach

meganki moją tendencje do zrywania pasków bardzo szybko

a niestety rozrząd jest zwykle kolizyny i moga potem byc duze koszty

u mnie niestety strzelił przy 55tysiącach :-/ :cry: i były spore wydatki

nie zwlekaj nigdy z wymianą; zainwestuj 400zł i się nie narażaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich

Kupiłem niedawno Megane Scenic i nie wiem czy wymienić pasek rozrządu czy nie, poprzedni właściciel powiedział że wymieniał go ale nie wiem czy mu wierzyć, po odchyleniu pokrywy paska widać na nim jeszcze napisy. Jak myślicie wymienić sam pasek czy cały zestaw.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc wszystkim! mieszkam w angli,jakies dwa miesiace temu kupilem Renault Megane 1.6 na wtrysku z 1996r.wiadomo ze w UK naprawy sa drogie wiec ,wymienilem sam uszczelke pod glowica,problem jest tego typu ze niechce teraz odpalic???? wydaje mi sie ze rozrzad jest na znakach tak jak powinien byc ale niejestem pewien???prosze o pomoc lub moze rysunek,ksiazke zebym dikladnie zobaczyl jak te znaki wygladaja bo moze sie myle,z gory dzieki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam68

 

Czesz wszystko jest oki chyba jak krece rozrusznikiem??? znalazlem znaki na rozrzadzie i wale tylko ze na wale jest ich piec i niewiem ktory,w sumie prubowalem na wszystkie sposoby i tylko mi strzelil jak prubowalem odpalic???kabli niepozmienialem bo sa opisane i niema mozliwosci chyba zle zalorzyc a w sumie jaka jest kolejnosc cylindrow od strone rozrzadu??ja mysle ze 4 3 2 1 zupelnie inaczej niz w innych autach??prosze o pomoc moze jakis link ze znakami???moze ksiazka??/Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ty sobie tak tym wałem obracasz na wszystkie strony i rozrząd przestawiasz wedle uznania i na próbę, to na 99% zawory wydechowe są już powyginane. Powykręcaj swiece i z latareczką zajrzyj przez otwory po nich. Bedziesz widział denka tłoków. Jeśli są na nich ślady po zaworach to masz juz większy wydatek.

Wał sie ustawia patrząc na znak 0st na obudowie skrzyni lub bloku (już nia pamiętam na czym jest wybity) i zębatce koła zamachowego (szerszy jeden zą:-D.

Jak ustawisz rozrząd to kręcisz reką dwa obroty wału (bez świec) i dopiero jak nic nie wadzi to wkręcasz świece i kręcisz rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!