Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Caly mechanizm klapki mocowany jest za pomoca dwoch nakretek m8 lub m10.Najlepiej odkrecic kolo oczywiscie od strony wlewu, odkrecic 3-4 wkrety od nadkola odciagnac nadkole na bok i masz dostep do tych nakretek od mocowania klapki.Pod odkreceniu ich mechanizm masz na stole.Ja mielem ten mechanizm otwierania klapki rozsypany prawie w drobny mak ale pokleilem to jakos i dziala.Jak cos to pytaj.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek66 dzieki , pokrzepiles mnie troche na duchu bo mnie przybilo ...

teraz mam za duze mrozy tutaj w Moskwie, , pojade 18 stycznia do chelma u rodzicow to rozbiore.

troche mnie przybilo, podrozowalem ostatnio po polnocych rejonach jaroslavl i wojewodztwwa sasiednie , efekt piekne miejsca, .. super wrazenia.. jedna opona rozcieta, i brak wolnych obrotow w skutek wyskoku na kilkanascie centometrow ponad prog zwalniajacy :?:

defekt - szarpnelo silnikiem i rurka podcisnienie wolnych obrotow wyrwala koncowke z plasikowego malego badziewia w dolocie ( jaki pogiety francuz robi rurki bez zapasu ! na mrozie - 24 peklo w 0,0002 sekundy ) , jesli wam sie przydazy to objaw , obroty okolo 1000 obr/m i skacza czasme do 1500 obr/m

cena 50 pln plastikowe gowienko + 10 pln zamiana.

delej opony 2 trzeba kupic bo w polsce trzeba miec 2 takie same na osi, w rosji nie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem klapke z zawiasów podczas ostatnich mrozów. W zasadzie nie otwierałem jej na siłę. Najpierw spryskałem ile się dało zawiasy spirytusem a później delikatnie otwierałem. Gdy odpuściła to na całej linii. Dała się jednak założyc bez najmniejszego problemu. Wystarczyło wcisnąć ją z powrotem w zawiasy oraz dobrze przesmarować sprężynę domykającą klapkę, bo gdy nie przesuwała sie luźno to powodowała ponowne wyskoki z zawiasów przy próbie zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam pewien problem. Ostatnio tankując na stacji zauważyłem, że na klapce jest zatrzask a w nim prostokątna dziura, z drugiej strony też jest jakaś szpara i chyba to jest jakiś zamek tylko problem w tym jak go się uruchamia żeby nikt niepowołany nie mógł otworzyć klapki? Myślałem, że tym kluczykiem co rusza się w lewo i prawo ale to przecież do centralnego więc nie mam pojęcia. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

PS. Nie, tam nie ma zamka na klucz

 

Twój temat przeniosłem do istniejącego o tym samym tytule- lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz klapkę wlewu, naciśnij przycisk od centralnego w pilocie i z lewej strony powinien wysunąć się bolec który blokuje wlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ostatnio mam problem z otworzeniem klapki wlewu paliwa (RM Coupe ph2). Z moich obserwacji wynika, iż bolec trzymający wewnętrzne oczko klapki nie odbija podczas otwierania centralnego. Trzpień cały czas jest w pozycji wysuniętej/zamkniętej. Pytanie do znawców - czy istnieje jakiś sposób aby dostać się jakoś od wewnątrz (ewentualnie zewnątrz) i otworzyć, a w późniejszym terminie naprawić ten problem?

 

scalono z już istniejącym tematem - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By otworzyć zamek wlewu paliwa trzeba troszkę rozłożyć tapicerkę od wewnętrznej strony bagażnika, tuż przed tylnym prawym swiatłem (na wysokości wlewu paliwa) Stamtąd można awaryjnie otworzyć klapkę wlepu. To jest do ph I. Ale może i w ph II też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie będę otwierał nowego tematu, więc piszę tutaj.

 

Wczoraj na stacji chciałem zatankować benzynę, otwieram klapkę wlewu a ona ani drgnie (na zwiasach, ogólnie się odginała bo to plastik). Musiałem zatankować bo żydek praktycznie. Docisnąłem klapkę przy zawiasach mocno do karoserii i lekko uchylałem z każdej strony, aż poszło, ale... Klapka ogólnie się trzyma, jest tylko "luźna" tzn, że łatwiej się ją otwiera niż kiedyś + po zamknięciu część klapki (ta przy zawiasach) odstaje od karoserii i trzeba ją popychać ręką. Co w związku z tym stało się z klapką, żesię trzyma, ale ejst luźna? nic raczej nie ułamałem ,bynajmniej tego nie widze :-) centralny działą, zamyka klapkę.

 

Muszę dodać co wczoraj zauważyłem, mianowicie: podczas jazdy pali się co jakiś czas słabym jasnym kolorem kontrolka nie zamknięcia drzwi, gdy zamknąłem samochód (już oddalałem się od niego do domu) zauważyłem, że w środku zapaliło się światło (miałem je zgasić, ale po 5min samo zgasło), gdy leżałem nagle włączył mu się dwa razy alarm. Wszystko to po uszkodzeniu klapki nastąpiło.

 

Nadmienię ponownie, że klapka ogólnie się trzyma, ale jest luźna na tych dwóch "zawiasach:, a trzyma ją cos pomiędzy nimi, nie otwiera się do końca nie wiem czemu, nawet jak dociskam ręką.. Sam nie mogę dostrzec żadnej usterki wewnątrz.

 

Proszę o odp ;P

 

PS: patrzyłem na podobne problemy, ale mój jest troszkę inny z tego co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!