Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałas w kabinie


gfusion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

Kilka dni temu gdy wyjeżdżałem spod firmy w której pracuję, nagle zaczęło być bardzo głośno w kabinie. Zauważyłem również, że licznik i prędkościomierz nie działają. Zatrzymałem auto wyszedłem na zewnątrz było względnie cicho w porównaniu z tym co w środku, spojrzałem pod auto - nic się nie urwało.

Kiedy auto trochę przestygło odpaliłem ponownie. Hałas w kabinie był nadal - okazało się że kolektor wydechowy jest pęknięty... z trudem zdobyłem inny niepopękany. Zamontowałem. Poskręcałem wszystko do kupy, odpalam... i problem nadal ten sam - hałas w kabinie. Co najdziwniejsze - na wrzuconym wstecznym biegu i ruszeniu z miejsca w środku się robi cicho...

Już mi ręce opadają na to auto, mam ochotę wywieź w pole, polać benzyną i użyć zapałki...

Ma ktoś może pomysł co może być nie tak? Układ wydechowy przejrzany nigdzie nie ma przedmuchów, dodam tylko że auto ma zamontowany gaz..

 

Z góry za pomoc dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co znaczy, że robi się głośno? Huczy coś? Buda ma wtedy drgania? Może poducha silnika poszła, ruszając do tyłu ustawia się w prawidłowej pozycji i jest względnie ciszej, a jak ruszasz do przodu to znów tam się gdzieś obrywa i problem wraca. Na uwalonej poduszce to auto umie pracować jak traktor, a wnętrze drga jak wibro max do spalania tłuszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym od tego zaczął. Szczególnie ta od strony rozrządu lubi lecieć, a przynamniej u mnie jak nie wymieniałem jeszcze żadnej tak tamtą już dwa razy, ale łatwo można to samodzielnie zrobić. Poduszka może dawać też taki objaw, że przy trochę dynamiczniejszym ruszeniu usłyszy stuknięcie z pod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za sugestie - dzisiaj wlazłem pod auto i oniemiałem jak zobaczyłem brak śruby w poduszce od skrzyni biegów... wkręciłem inną i auto zamilkło w kabinie :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!