Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika? Ciśnienia 11 11 13 14


DZ1

Rekomendowane odpowiedzi

Przydymianie na niebiesko sprawdzę gdy będę na miejscu (obecnie autem opiekuje się ojciec) Napisałeś, że zawory nie są w stanie utrzymać ciśnienia, więc głowica jest do roboty czy można tak jeździć i wszystko jest OK? Oprócz tego, jak wyżej pisałem, silnik brał olej - czym może być to spowodowane w przypadku tego silnika i czy regulacja zaworów może spowodować, że przestanie brać?

 

P.S. Przepraszam jeśli to głupie pytania, ale po prostu nie znam się ;) (choć staram się zdobywać wiedze w tym temacie) i chciałbym po prostu doprowadzić to auto do jak najlepszego stanu jednocześnie nie pakując się w niepotrzebne koszta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wynikach nie łam już sobie głowy stanem silnika, bo jest całkiem nieźle.

Co do brania oleju, to wszystko zależy od tego ile faktycznie bierze.

Możesz spróbować przejść na olej Valvoline 10W40 MaxLife, w niektórych przypadkach poważnie ogranicza zużycie oleju.

Olej może być tracony przez uszczelniacze zaworowe, albo przez pierścienie olejowe.

Czasem winne są też wycieki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec nie ruszam silnika i dziękuje bardzo za wszystkie rady :) Pomogleś mi bardzo :)

Teraz auto jeździ na mineralnym 15w40 Mobil 1 - można przejść na 10W40 przy nastepnej wymianie?

Słyszałem, że nie powinno zmieniać się oleju na ''lepszy'' (czyli np mineralny na pół-syntetyk - a w drugą stronę można).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym przypadku nic nie ruszaj i jeździj.

Zwróć tylko uwagę kiedy pojawia się dymek niebieski z wydechu.

Jak zaraz po rozruchu, to będą pewnie uszczelniacze na zaworach, dobry mechanik wymieni je bez ściągania głowicy.

Pomyśl jeszcze nad wymianą kabli zapłonowych.

Pewnie też już od dawna nie były wymieniane.

Edytowane przez Pawel
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze przed montażem instalacji gazowej będzie wymieniany filtr powietrza i odnośnie tego filtru i kabli WN to są jakieś lepsze/gorsze, warto dołożyć do droższych kabli i filtru czy to jest wszystko jedno i to samo? Ewentualnie jakie firmy możesz polecić? I tak przy okazji: filtr stożkowy ma sens w tym silniku i co on daje? Czy to są takie same bajki jak np ze strumienicą?

Edytowane przez DZ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable bym kupił ale polecanej firmy, czyli trzeba powertować net co ludzie polecają, cena może nie być wyznacznikiem jakości. Co do filtra powietrza to bym zakupił Purfluxa lub Man, a stożkowym nie zawracał sobie d...

A zanim zaprowadzisz do gazownika to upewniłbym się że prawidłowo działa na benzynie.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable bym polecił Sentecha, jakościowo dobre i cena nie poraża.

Filtry powietrza zazwyczaj kupuję Filtrona.

Na stożkowy, tym bardziej pod LPG szkoda pieniędzy, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a co z tym, że przy pomiarze na sucho i próbie olejowej 1-wszy i 4-ty cylinder zmieniają wartości ciśnienia?

Bo został pierścienie tłokowe olejem uszczelnione i podniosła się kompresja na tych cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taka dziwna sytuacja, że przy próbie olejowej na jednym cylindrze ciśnienie rośnie z 12 na 14 a na innym maleje z 14 na 12...

@Paweł; jeszcze raz dzięki za wszystkie rady (mam nadzieje, że spotkamy kiedyś ''w realu'' na jakimś zlocie bo wiszę Ci duuużą flachę :) - po rozmowach z różnymi mechanikami byłem bardzo blisko przekonania, że trzeba będzie silnik zmieniać na inny).

Co do filtra stożkowego: dziś została założona sekwencyjna instalacja gazowa (dokładnie to ''pół-sekwencja'' z racji takiego a nie innego sterowania jej przez sterownik benzynowy), z tego co mówił ojciec to auto pracuje identycznie na benzynie i na gazie; rozmawiałem z gazownikiem telefonicznie i m.in. poruszyłem temat filtra stożkowego i gazownik stwierdził, że jeśli chciałbym założyć filtr stożkowy to musiałby zwiększyć dawkę gazu, żeby mieszanka nie była za uboga. Stwierdził też, że filtr stożkowy nie dodaje mocy (co wydaje się logiczne), jedynie (albo aż) auto będzie nieco bardziej zrywniejsze. Czyli zwiększa się albo przesuwa w inny zakres obrotów max moment obrotowy kosztem większego spalania gazu? Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych autach moc i moment po wstawieniu filtra stożkowe spadają, bo zmienia się pojemność dolotu :)

Najlepszy będzie standardowy filtr powietrza zmieniany np. co 15 tyś km.

Jakie części składowe ma ta instalacja LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik KME Nevo, reduktor Tomasetto Alaska, wtryskiwacze AC - takie podzespoły polecił mi gazownik i po przewertowaniu netu stwierdziłem, że to dobra opcja. Chciałem wtryski Hana, ale gaziarz powiedział, że to nie ma sensu tym bardziej, że gdzieś przeczytałem, że podobno jakość Hany spadła. W ogóle zdecydowałem sie na KME bo wcześniej w Escorcie miałem również KME i zero jakichkolwiek problemów z gazem - również chodził identycznie na benzynie i na gazie. Bulta w kole, wlew gazu przy wlewie paliwa. Za calość zapłaciłem równe 2000 zł. Warsztat w wieloletnim doświadczeniem. Zrobili autokalibracje i potem przejechali kilka kilometrów, żeby ustawić mapy. Za ponad 1000km mam sie do nich zgłosić celem sprawdzenia szczelności instalacji itd i ''doregulowania'' sterownika gazu. Gwarancja 2 lata. Niestety nie zgodzili się, żebym mógł sam pobawić sie mapami ;) - wtedy utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam wątek

No i stało sie.... silnik dokonał swego żywota i go zakończył, rozsypał sie w mak: na dwoch cylindrach cisnienie zero i na kolejnych dwoch po 10....wlasnie jestem po przekładce nowego silnika, kupilem najdrozszy silnik jaki byl na alledrogo (czego sie nie robi dla miłości :) ) z nadzieją, że bedzie najlepszy i okazało sie, ze jest najlepszy, auto nie do poznania, megi dostała drugie życie, zupełnie inne auto, chodzi cichutko, zawory cisza, teraz megi ma ''kopa'' (tak, to tylko 1,6 8V), z czystym sumieniem moge polecic firme od ktorej kupiłem nowe serce dla mojej megi, to jest firma eurofrance z bielsko-bialej, oni rozbierają auta z francji niemiec i sprzedają na czesci - i to chyba nie jest sciema bo silnik ktory dostalem mial nawet oryginalne świece renault, nie są tani - cenią sie, ale mysle, ze w sumie opłaca sie; kupilem (naj)drozej niz wszedzie indziej ale kupiłem dobry silnik - jeszcze raz polecam tą firme.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: tamten stary silnik miał taki zdrowy,''sportowy''dźwiek, a ten nowy zupelnie inna kultura pracy - cisza. Zastanawiam sie z czego moze to wynikac, przeciez k7m to k7m, teoretycznie to takie same silniki, wszystko jest takie samo, podczas zmiany silnika nic innego nie bylo zmieniane w aucie (np wydech, ktory nota bene doprowadzilem do stanu idealnego-wszystko nowe łącznie z katalizatorem)...jeden z mechanikow, ktory zmieniał silnik powiedział, że w takim razie to musi byc silnik ze scenic'a ale nadal nie rozumiem dlaczego jest inny dzwiek... Macie jakis pomysł na to dlaczego zmienił sie dźwiek sinika? To nie jest dla mnie problem ale zastanawiam sie po prostu dlaczego :P

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!