Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczący pasek klinowy po naciągnięciu!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki irytujący problem, mniej więcej 1raz/3 przy odpaleniu samochodu przez kilka sekund piszczy pasek klinowy, niedawno wymieniane były obydwa, po wymianie 2razy naciągane, niechcący udało mi się trochę oblac pasek płynem do spryskiwaczy. I moje pytanie co robić bo pisk paska mnie irytuje, zmienić pasek na nowy, posmarować go smołą bukową, czy posmarować mydłem (jeśli mydłem to jak to się robi tzn czy moczy się mydło w wodzie czy suchym mydłem bez wody przeciągnąć)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak bronius prawi trzeba znaleźć przyczyne ale zacząłbym od standardów tzn naciąłem się tyle razy na katalogowe paski , że po zakup nowego jade ...ze starym. Często bywało tak , że stary (wyciągnięty zębem czasu) był krótszy niż nowy na lade w sklepie położony ;-) , jeżeli upewnisz się co do paska (cudów nie ma nowy musi być co najmniej pół centymetra krótszy od starego niezależnie od oznaczeń i marki). Następnie trzeba sięprzyglądnąć napinaczowi (czy pracuje w pełnym zakresie i jak pracuje --> płynnie a nie zacierając się skokowo). Kolejna sprawa to kółka, kółka pasowe i wszelkie przelotki. Na końcu osprzęt tak jak bronius wskazał np. pompa, lub zacierający się alternator a opcjonalnie sprzęgło klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe wody wymienilem razem z rozrzadem w tym samym czasie kiedy wymienialem paski klinowe, paski dobieral serwis w ktorym to robilem wiec chyba dobre dobrali ;-) serwis również naciągał je później, pewnie w takim razie bedzie to kwestia wymiany rolki, tylko ze tak jak napisalem pasek piszczy przez ok 2-3sekundy 1raz/3odpalenia samochodu, w czasie jazdy nie piszczy i myślałem o tych tzw. półśrodkach bo nie wiem czy to nie jest po prostu taka kwestia, że pasek stwardniał od płynu do spryskiwaczy, którym go oblałem... napiszcie co myślicie o mojej hipotezie stwardnienia paska. Aaaaaaaa i ważna rzecz ja wymieniłem paski bo były po prostu zużyte, ale przed wymianą nie piszczały ani trochę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Pasek jak piszczy to jest do wymiany. To raz. Dwa. Jak kupujecie paski klinowe lub wielorowkowe to kupujcie firmy BOSCH ponieważ nie piszczą (są wykonane z miękkiej gumy). Inne np GATES też są dobre oczywiście ale mają to do siebie że piszczą. Wszystko na ten temat. Wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba mam przyczynę piszczenia, dziś zapaliła się kontrolka akumulatora na czerwono tzn. że akumulator sie nie ładuje co wskazuje na alternator :cry: tylko ciekawe czy to np. lozysko alternatora czy cos powazniejszego

 

[ Dodano: 2008-05-06, 18:13 ]

Alternator padł. Regeneracja 250-300zł :-/

 

[ Dodano: 2008-05-16, 14:36 ]

Od regeneracji alternatora minęło 1,5 tygodnia i zero piszczenia paska, myślę, że problem z głowy! Vivaldi dobrze zdiagnozował! Gdyby zaczął piszczeć dam znać!

 

[ Dodano: 2009-08-30, 21:28 ]

Ostatnio wymieniałem maglownicę (stukała podczas skręcania i wyciekał płyn do wspomagania) i chciałbym dodać, że uszkodzona maglownica może być przyczyną piszczenia paska klinowego!!! Prawdopodobnie przy uszkodzonej maglownicy pompa wspomagania wypompowuje płyn przekładniowy i "nawilża" nim pasek napędzający pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!