Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie wchodzi na obroty


serwum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moja Meganka znowu mnie zawodzi. Po problemach z zabezpieczeniem półosi dziś pojawił się kolejny problem.Problem z biegami udało mi się rozwiązać przy Waszej pomocy i bez dużych kosztów może i w tym temacie mi pomożecie. Otóż sprawa wygląda następująco. Jechałem rano do pracy i po przejechaniu około 3km. zatrzymałem się na kolejnym skrzyżowaniu na światłach. Kiedy chciałem ruszyć dodając gazu silnik zgasł.Kolejna próba i to samo. Na skrzyżowaniu panika bo wszyscy się spieszą rano do pracy aj stoję i nie mogę ruszyć. Zepchnąłem go ze skrzyżowania i zauważyłem że odpala i chodzi na wolnych obrotach natomiast kiedy dodaję gazu to przy 3000 obr./min. odcina zapłon jak "nożem "i silnik gaśnie . Nawet jak puszczam gaz to i tak gaśnie. POMÓŻCIE proszę po raz kolejny.W którym kierunku iść :przepustnica , potencjometr sam nie wiem ( Megane 1.6 16V 2000r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniałem jakieś 3000 km.temu. Jest w miarę świeży.

 

Dodano: 05 sty 2016 - 17:34

Pojawiły się nowe objawy. Zimny odpalił i chodził na wolnych oraz wkręcał się na obroty. Po ruszeniu i przejechaniu 300 metrów zaczęło się do nowa tym razem w momencie dotknięcia pedału gazu od razu gasł.Po chwili mu przechodziło i później od nowa. Zajechałem tak jakoś do garażu i zostawiłem chwilę na wolnych. Pochodził tak kilka minut i znowu zaczął działać tak jak zawsze czyli OK. Dziwi mnie jeszcze dziwny dźwięk z rury wydechowej. Nie jest to taki jednostajny dźwięk wydostających się spalin tylko takie "puchania" coś jak puch,puch.puch takimi przerwami. Myślałem ,że może nie chodzi na wszystkie cylindry ale odłączałem po kolei cewki i widać było drastyczne pogorszenie pracy silnika.

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem . Zakupiłem nawet nowe świece i jeszcze raz wymienię filtr paliwa. Zrobię to jutro ( choć to święto ) ale nie mam innego wyjścia. Dziś jeszcze idę do pracy na nockę :(.Dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!