Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


myszun94

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, dzięki :) Dam znać czy te próby rozwiązały mój problem.

 

Dodano: 20 sty 2016 - 17:33

Mam zdjęcia tych cewek. Chyba nie jest dobrze :(

 

lapka2.gif

Regulamin Proszę zapoznać się z regulaminem dodawania zdjęć na forum :!: -Prezes

 

 

Dodano: 20 sty 2016 - 17:34

Jak wyżej :!:

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej widać ładnie dokoła... więc cewki i świece do wyjęcia, wyczyszczenia z oleju i w razie czego wymiana świec.

Trzeba sprawdzić czy są oringi na cewkach jak nie to do kupienia i założenia.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wyciek to w większości 1.6 jest. I to najcześciej się poci z pokrywy zaworów i czujnika poł. wałka rozrządu. Jeśli oleju nie ubywa to wyczyścić i dalej szukać problemu. Odłączasz kabel od cewki. Odkręcasz śrubę trzymającą i wyciągasz do góry. Jak były dawno nie ruszane to trzeba je trochę rozruszać i powinny wyjść.

Edytowane przez wronka94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem? odkręcasz śrubkę która je trzyma (po jednej na cewkę) i unosisz do góry cewkę.

Link

W linku, pierwsze zdjęcie widać takie dodatkowe uszko boczne na cewce i przez nie jest wkręcona w silnik śrubka która trzyma cewkę.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja je wykręcałam, więc pytam bo nie ma mnie na miejscu przy samochodzie. Przed wymianą oleju nie ubywało wcale, więc myślę że i teraz tak jest. Okej wyczyszczę to.Czy mam tą cewkę wyjąć i w środku za pomocą szmatki to wytrzeć? W środku mam na myśli tam gdzie cewka siedzi. Czytałam, że dobrze byłoby ściągnąć też gumkę z końca cewki i tam też wytrzeć. Na razie sprawdzę jeszcze czy nie ma przebicia na kablach, może to ich wina. Dam znać co i jak.

 

Dodano: 20 sty 2016 - 18:15

Czyszczenie cewek zostawię na jutro, bo dziś już nocula, dam znać czy się poprawiło coś. Po czym mam rozpoznać czy te świece do wymiany? Co oznacza "w razie czego"? Czy moge to wszystko zrobić samej ( z pomocą chłopaka lub kogoś dorosłego ale nie bardzo kumatego) czy lepiej to zostawić mechanikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebicie na kablach występowało w samochodach starszych (rozdzielacz z kopułką i od niego szły przewody na świece lub zintegrowana jedna cewka dla czterech świec). Tutaj zjawisko przebicia raczej będzie ale na cewce jeśli ona jest wadliwa. Jak możesz to sprawdź producenta cewek czyli co jest napisane na nich. Trzeba zajrzeć tam w ten otwór czy tam niema oleju/wody etc...

 

Wymianę świec lepiej niech zrobi ktoś kto ma klucze do tego i jednak troszkę pojęcia o tym jak to zrobić. Jeśli byłby jakiś problem to można sobie dorobić dodatkowe koszty... więc proponuję jednak mechanika tymbarskiej że jakiegoś znajomego jednak masz a z tym raczej sobie poradzi.

 

Jak stare są te świece, kiedy były wymieniane, koszt nieduży (około 40zł za 4szt).

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!