Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna szyba kabriolet


Robnierob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam od dłuższego czasu w internecie sposobu na zrobienie własnej szyby na tył w miękkim dachu. Może ktoś z Was ma gdzieś linka jak to zrobić krok po kroku (nie musi być do meganki). Tapicer liczy sobie 400zł, a wolałbym te pieniądze wydać na zawieszenie.

 

Próbowałem sam, kupiłem na allegro dobrą folię, wyciąłem wzór. Zleciłem nawet tę usługę szewcowi, który wszywa zamki, ale efekt mizerny. W jednym miejscu folia jest napięta, a w drugim luźna i nie wszędzie da się zapiąć.

 

Kupiłem nowy zamek, silikon, uszczelkę i mam zamiar folię wszywać ręcznie, ale przydałby mi się do tego jakiś poradnik, żeby czas spędzony przy tym nie poszedł na marne.

 

Dodano: 31 sty 2016 - 14:58

Wpadłem jeszcze na pomysł zrobienia ramki z miękkiego drewna, po starej szafie, a raczej jej miękki tył. Chcę odmalować wzór okna, wyciąć środek i zrobić podwójną warstwę ramki po wewnętrznej stronie szyby i zewnętrznej. Na wypadek gdyby drewno miało się złamać przy naciąganiu :)

Mam pistolet zszywający, który pomoże mi naciągnąć materiał do ramki.

 

Mam plan zrobić ramkę o szerokości 3 centymetrów z przerwą pośrodku , żeby w momencie chowania dachu, okno zginało się w pół. Kiedy projekt będzie gotowy, przymocuję zszywaczem okno do materiału i uszczelnię szybę w miejscu łączenia z materiałem z dachu, sylikonem i na koniec umieszczę tam uszczelkę.

 

Co o tym myślicie? Może zrobię tutoriala z tego ze zdjęciami? Oczywiście jeśli wyjdzie :P

Jakieś pomysły sugestie?

Edytowane przez Robnierob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku szyba jest sztywna , wykonana z jakiegoś plastiku i zamek jest wszyty fabrycznie na miarę. Mój materiał jest giętki, bo to folia PCV i jak wcześniej wspominałem, kiedy zapinam okno w jednym miejscu folia się napina, a w drugim jest luźna, dlatego chcę napiąć folię w ramce.

 

Ramka będzie wykonana z płyty drewnianej (jak tył szafy), grubość 0,3 cm. Łatwa w obróbce i dość giętka. Która będzie się zamykać w pół razem z folią i po zamontowaniu razem z dachem.

 

Oczywiście nie chcę napinać foli na siłę, bo może się złamać ramka. Chcę tylko osiągnąć efekt, prostej konstrukcji bez fałd.

Edytowane przez Robnierob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!