Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna/przerywana praca silnika na srednich obrotach


CaG0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Megance 1.6 8v 75km podczas spokojnego przyspieszania lub trzymania silnika na około 2000rpm czuć jak motor lekko przerywa, nie jest to bardzo widoczne. W sumie bardziej idzie wyczuć to na słuch, autem nie szarpie no ale słychać ze pracuje nierówno. Ogólnie takie zachowanie ma miejsce w zakresie 1500-2500rpm. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez CaG0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory były regulowane, świece wymieniane, przewody pryskane i nie iskrzą. Więc zostają cewki. Przy wymianie kolektora widziałem że na drugim cylindrze zawór jest czarny zresztą jak i świeca. Reszta zaworów i świec maja biały nalot wiec chyba dobrze. Winna może być cewka od tego cylindra? Można to jakoś sprawdzić? Nie chce wymieniać na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam to okopcone świece są oznaką zbyt bogatej mieszanki, dlatego dziwna sprawa, że tylko na jednej świecy tak masz. W tym wypadku skłaniałbym się ku temu, że w tym jednym cylindrze mieszanka jest po prostu źle spalana. Kiedy te przewody ostatni raz wymieniałeś? Nie są drogie, może warto spróbować z ich podmianką, nawet jak nie robią świetlnej iluminacji pod maską.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kabel jest lekko poprzecierany. W weekend podmienię kabelki i zobaczymy czy to coś zmieni.

 

Dodano: 19 lut 2016 - 22:29

Tak teraz myślę. Czy winny może być wtryskiwacz gazu lub benzyny na tym cylindrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przewód, wydaje się że silnik teraz pracuje równo w każdym zakresie obrotów. Za parę dni zerknę na świeczkę czy nalot się nie pojawia. Niestety przez sekwencję mam bardzo trudne dojście do wtrysków więc ich nie sprawdzałem (te od gazu na pewno już siadają więc nawet ich nie sprawdzałem :P)chyba że da rade sprawdzić kondycje wtrysków przez komputer lpg bo tylko do niego mam wtyczkę. Program niby pokazuje czasy wtrysków zarówno benzyny jak i lpg ale czy na tej podstawie da rade wywnioskować ich kondycję?

 

Dodano: 25 lut 2016 - 22:11

Problem jednak nadal sie pojawia, czuc lekkie szarpanie/przerywanie przy przyspieszaniu. Nagar na swiecy rowniez sie pojawil. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!