Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer pokładowy ADAC - wskazania spalania


Damagus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Z góry przepraszam, wiem że to nie forum Clio, z tym że tam nikt nie potrafi mi pomóc dlatego mając na uwadze Wasze doświadczenie przeglądając tematy na tym forum chciałbym prosić o pomoc, gdyż jestem w kropce. Dostrzegam pewną analogię, bo to jednak Renówka, dlatego też to popchnęło mnie do napisania tematu.

Założyłem do swojego Clio C2PH1 licznik z komputerem pokładowym. Podpiąłem wszystko zgodnie z zaleceniami wyczytanymi na forum i mam pewien problem. Mianowicie nie wyświetla mi żadnych danych odnośnie spalania tj. chwilowe, średnie, zasięg oraz zużyte paliwo. Próbowałem już resetowania, odłączania akumulatora itd. i nic nie pomaga. Mój sterownik to Safir 2, zaś silnik 1.2 8V (D7F). Wpiąłem się w 25 PIN (tj. 7 od prawej strony drugiego(krótszego rzędu)). Podczas resetowania wyświetla ilość paliwa w baku, zaś błędy ---h - czyli błąd czujnika poziomu oleju (mam tego świadomość, bo nie wyświetla mi komunikatu OIL OK). Po przejechaniu 400m zamiast kresek wyświetla się spalanie 0.0L/100KM. Analogicznie podczas przekroczenia prędkości 25KM/H w przypadku spalania chwilowego. Spalone paliwo również 0.0L, zaś zasięg pokazuje cały czas same kreski. Po 16 km zera zmieniają się w migające kreski.

Proszę o poradę co zrobiłem źle i jak rozwiązać problem?

Otóż sprawdziłem kabel i płynie tam coś (12.5-12.6V), ale z licznika do ECU. Zaś na 25 pinie ECU są jakieś napięcia rzędu 0.08 - 0.12V.

Zmieniłem już nawet licznik na inny i nadal to samo. Poradźcie co mogę jeszcze zrobić? Może gdzieś jednak źle się wpiąłem, choć wątpię bo sprawdzałem kilkakrotnie? Albo ten ECU nie wysyła informacji o spalaniu?

Z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość. Dołączam zdjęcie ECU.

post-89263-0-14024700-1456429634_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem dokładie to samo w scenicu 1.6 8v. Przy uruchomionym silniku same kreski przy jeździe 0.0 . Wykonywałem jakieś prace przy silniku i dla wygody rozpiąłem sobie 3 wtyczki. Od krokowego , tpsu i czujnika temp. zasysanego powetrza. Okazało się , że wtyczka od krokowago miała widocznie luźny któryś pin. Igła i kika minut pracy i podoginałem w kostce. Teraz pokazuje dokładnie. Mało tego to wcześniej przekłamywał średnie zużycie , było większe o 3-4 litry.

 

Dodano: 07 maj 2016 - 23:15

Jeżeli komputer powyżej 20 km pokazuje 0.0 tzn , że sterownik wysyła sygnał o spalaniu

nie ma tylko pełnych danych do wyliczenia spalania.

Edytowane przez tika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!