Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpaleniem megane scenic 1.6 8V 75KM


misiek446

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z megane scenic jak w opisie. Problem polega na tym, że kolega kupił od handlarza i myślał że rozrusznik jest uszkodzony. Objaw jest taki że nie zazębia się rozrusznik z kołem zamachowym, kupiłem nowy rozrusznik nic nie dało wymieniłem koła zamachowe i nadal jest to samo. Czy ktoś się orientuje czy jest opcja, że ktoś założył złą skrzynie biegów? Czy może ktoś spotkał się z takim objawem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niszczenia to raczej automat jest zwalony, skrzynia biegów nie ma tu nic do rzeczy. Tak przynajmniej wynika z Twojego postu.

Do sprawdzenia; przewody zasilające, oba, gruby czerwony i cienki, najlepiej wymontować rozrusznik z auta i sprawdzić w jakimś warsztacie. Potem ewentualnie szukał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik jest nowy.wszystko działa niby poprawnie problem jest w tym ze ślizgają się zemby miedzy kolem zamachowym a rozrusznikiem tak jakby koło było minimalnie za małe albo rozrusznik nie był dostatecznie dosunięty do koła

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia i porównania numery na elementach z wykazem, może tak jak wyżej napisane że ktoś coś z innego auta zamontował...

http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=

 

Spasowanie to już sam powinieneś sprawdzić, na odległość nikt tego ci nie sprawdzi.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo wszystko wszystkiemu ale proponuję nie wymiotować rozrusznikiem :mrgreen:

No cóż zdarza się, moja wina, nie zauważyłem. Nowa komórka z włączonym słownikiem w efekcie "pomocnik" poprawia bo tak mu się wydaje, że będzie dobrze. :D

ze ślizgają się zemby miedzy kolem zamachowym a rozrusznikiem

Jeżeli rozrusznik został wymieniony na taki sam, z tym samym nr OEM, to nie ma takiej możliwości.

Chyba, że jest uszkodzony.

Dawno, dawno temu miałem podobne uszkodzenie. O ile dobrze pamiętam, to uszkodzenie było pomiędzy trybem zazębiającym a osią rozrusznika. Pamiętam, że wtedy to był poważny problem. Auto było nietypowe i dostęp do części zamiennych w zasadzie żaden, ze względu na ich kolosalne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!