Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozroznic silniki


pafi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna roznica pomiedzy K7M 702 I 720... JEST INNY PASEK ROZRZADU Roznia sie one zaledwie jednym zabkiem.Ponoc tez inna jest rolka napinajaca.Dodam tez ze 1.6 75KM mam moment 130 Nm zamiast 137 ale osiaga go przy 3400 obr/min a nie przy 4000 i tutaj czuc ta roznice.W słabszej wersji moment jest jakos bardziej zauwazalny.Acha,stopien sprezania 720 wynosi 9.0 Osiagnieto to poprzez zmiane denka tłokow.Pewnie podfrezowali..

Były silnki 2.0 16 V o mocy 140 KM ale widziałem je dopiero w PhII To silniki IDE czyli bezposredni wtrysk paliwa

p.s. ja mam kwadratowa osłone wydechu i silnik 75 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój podpis pod każdym postem :P Właśnie zwykły F4R jest u mnie. Ma dodane tylko zmienne fazy rozrzadu.

F7R - nie pamiętam co oznacza cyfra na drugiej pozycji, ale chyba materiał z którego wykonany jest blok albo głowica. 7 - żeliwo, a 4 - aluminium.

F5R to właśnie IDE z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Podejrzewam, że zmniajszenie mocy silników 2.0 16V w wersji 770 może mieć związek z ich normą emisji spalin Euro4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołącze sie do tematu :P Ponieważ zawsze mnie to interesowalo ale dzieki wam duzo sie dowiedzialem czym sie różnią te silniki. Ale teraz moje pytanie Co sadzicie o przelotowym wydechu? tzn mam tu na mysli kolektor wydechowy sportowy, koncowy tłumik sportowy, strumienica do tego i oczywiscie odpowiednie "orurowanie". Prosze o wasze sugestie uwagi. pozdrawiam

 

Kolega postawił pytanie nie na temat, albo w niewłaściwym temacie. Proszę przypomnieć sobie REGULAMIN. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazgul07, a więc tak z regóły takie przeróbki są drogie i nie dają dużego efektu w stosunku do włżonych w auto pieniędzy. To co piszesz kolektor(stal nierdzewna ok 1000 zł)przelotowy wydech zależy kto zrobi (z 300zł)oczywiście bez strumiennicy bo to nie daje efektu przeważnie i końcowy tłumik przelotowy z 200 zł +robocizna no i jeszcze żeby to wszystko ładnie powietrze zasysało stożek+wyliczony dolot w sumie z 2000-2500 zł co w sumie może dać max 10-15 KM no i jeszcze chip z 6 KM jeśli chciałbyś robić to jeszcze 1200 zł. Według mnie lepiej sprzedać silnik i kupić coś z turbiną np. 2.0 T z meg lub laguny

 

I mam nadzieję, że ta odpowiedź zakończy pisanie nie na temat. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że mój silnik ma moc 75KM, ale chyba ktoś wprowadził mnie w błąd :P.

Zrobiłem zdjęcie tabliczki i wygląda to tak:

 

Czyli mój Scenic ma 90KM ? myli mnie to "A" i "/" :->

post-3839-1208790050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Panowie, u mnie chyba jakaś muka jest. przeczytałem cały wątek od początku i wynika jasno, że silnik K7M A702 ma 90 koni i może mieć kanciastą osłonę na wydechu silnika.

 

Ja właśnie mam taki silnik K7MA702, na listwie napisane 1,6e, a w dowodzie mam wklepane 55kw (75koni).

 

WTF? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!