Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik nie pracuje :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem, mianowicie od dłuższego czasu to jest około 2 miesięcy silnik nie zawsze pracował tak jak powinien. Są to nierówne obroty, praca na trzech garach, głośnie klekotanie i dużo wydostającego się szarego dymu z wydechu. Problemy te nie występowały cały czas, pojawiały się od tak i znikały od tak np przy zmianie biegu ustępowały by po chwili znowu było słychać głośnie stukanie w silniku, samochód tracił wtedy moc. Jakiś tydzień temu auto przestało odpalać, jakby silnik nie dostawał paliwa. Gdy doprowadzałem je bezpośrednio ze strzykawki silnik pracował normalnie lecz objawy te występowały. Zauważyłem że jakiś kabel (prawdopodobnie od nachylenia kątu wtrysku) nie był dobrze przymocowany, gdy go podłączyłem silnik zaczął pracować normalnie, lecz już później wieczorem gdy odpaliłem ponownie samochód objawy te wróciły i po zgaszeniu silnika auto już nie odpala. Problemem może być nie oryginalny filtr paliwa który prawdopodobnie jest rozszczelniony bo widać pęcherzyki powietrza w przewodzie od filtru do silnika, po ominięciu tego elementu i poprowadzeniu przewodu bez filtra do silnika auto ciągnęło ropę normalnie, lecz tak jak już wspominałem auto na chwilę obecną nie odpala, nawet ze "strzykawki".

 

Opis ten może nie jest jakoś przejrzysty no ale starałem się jak najlepiej ująć problem. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły które mogły by pomóc lub wie jak rozwiązać ten problem to serdecznie proszę o pomoc.

 

Auto to Renault Megane I 96r. 1.9dT RT.

Pozdrawiam.

Edytowane przez RachuCiahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mrugają ci przypadkiem kontrolki na desce rozdzielczej np od świec żarowych? Przy zapowietrzaniu się bądź niedostatku paliwa przynajmniej mi kopcił na biało jak z parowozu :)

Jeśli zaś chodzi o nierowną pracę i brak mocy to w moim przypadku zacinały się "suwaki" w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!