Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne objawy


locos

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

otoz moj scenic (96, 1.6e k7m) zaczyna wariowac od pewnego czasu i jak dotad nie potrafie ocenic co jest nie tak - moze ktos z Was mial z czyms takim do czynienia i da mi jakas wskazowke gdzie szukac przyczyny.

a teraz do rzeczy - po dolozeniu instalacji gazowej (co nie oznacza ze automatycznie jest to wina gazu, poniewaz na benzynie dzieje sie dokladnie to samo) zaczely sie dziac dziwne rzeczy z silnikiem i wolnymi obrotami - konkretnie podczas jazdy przy zatrzymywaniu sie na skrzyzowaniu (lub wcisnieciu sprzegla i jazdy na biegu jalowym) obroty zamiast spadac rosna do 1500, 2000 czasami nawet 3000. problem znika po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu (tez nie zawsze - nie ma w tym zadnej powtarzalnosci ) - raz jest wszystko ok, innym razem dzieje sie tak jak opisuje. podjechalem do gazownika (facet jest ok) - posprawdzal - nawet dzieki jego uprzejmosci zostalem wyslany do darmowej diagnostyki i wszystko okazalo sie dobre - zero bledow , charakterystyka pracy silnika w porzadku. chcialbym nadmienic ze podczas tych wszystkich prob rozwiazania problemu - zostal wymieniony silnik krokowy z oryginalnego 10 letniego na zamiennik kupiony na allegro za 80 zl marki xxx. byc moze w tym tkwi przyczyna chociaz po przeczyszczeniu oryginalu i ponownym zalozeniu do przepustnicy - objawy takie same, stad raczej wykluczam ten element. no i jestem teraz w kropce bo nie wiem co robic - zaryzykowac i kupic nowy silnik krokowy (tym razem juz oryginalny) czy dalej szukac przyczyny tak dziwnego zachowania. dodam, ze przejrzalem wszystkie posty poswiecone wolnym obrotom i sprawdzilem wszelkie czujniki ktore maja wplyw na wolne obroty. wartosci rezystancji w wiekszosci sie pokrywaja wiec wyglada na to ze sa sprawne. sprawdzilem rowniez wezyk od czujnika podcisnienia i tez nie dopatrzylem sie w nim niczego podejrzanego. tym oto sposobem jestem w kropce i zaczynam powoli dochodzic do wniosku ze nie warto bylo wrzucac mu gazu - gdyz do tego momentu wszystko gralo idealnie...

jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na silniczek krokowy. Miałem te same objawy. Przy ponownym przekręceniu kluczyka silniczek chodzi i przez to wraca do prawidłowej pozycji. Mój był na takim wyczerpaniu że czasami trzeba było kilka razy przekręcić kluczyk na zapłon i spowrotem. Mechanik powiedział mi żebym go wykręcił, podłączył pod tą wtyczke pod maską i żeby jedna osoba przekręcała kluczyk a druga patrzyła czy silniczek pracuje. Po trzeciej próbie silniczek sam się rozsypał, więc napewno wiedziałem że to on był winny hehe. Kupiłem nowy i autko pracuje idealnie. Trzyma równo obroty na granicy 750. Mam nadzieje że moja wypowiedź się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locos, silniczek krokowy do czyszczenia nie zaszkodzi przepustnicy też dziabnąć i pontencjometru gazu najlepiej zmywaczem do gaźników w areozolu jest to środek czyszczący u mnie w meg miałem identyczny objaw po wyczyszczeniu i resecie kompa jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locos, odłącz akumulator na 20 minut, potem podłącz odpal furę, i niech chodzi na benzynie 3 minuty na wolnych potem naciśnij gaz i trzymaj 3000 obr, przez 2 minutki potem przedmuchaj mu wygar na trasie, zgaś i zapal cała procedura....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!