Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekładka silnika z Clio II Sport


MeganeLodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam nowy temat, bo nie znalazłem podobnego, ani odpowiedzi na moje pytanie. Jestem posiadaczem Renatki z 2000r 1.6 16V. Chodzi mi po głowie przełożenie silnika z Clio II Sporta o mocy 169 kmKM. Sama przekładka to koszt na dzień dobry ok. 600 zł, ale zawsze coś więc myślę, że w ok. 1000 zł bym się zamknął. Czy ktoś z Was już to robił? Czy potrzebne będą dodatkowe wzmocnienia pod silnik? I jak z komputerem, bo nie nie wydaje mi się żeby silnik odpalił po samej przekładce. Czekam na komentarze i Wasze doświadczenia :mrgreen:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na forum megane coupe były kiedyś takie dwa przeszczepy które jeździły, ale koszty były dużo wyższe niż opisujesz. Sam silnik i skrzynia to nie wszystko, dochodzi jeszcze wiązka komputer, hamulce i pewnie kilka innych rzeczy które wyjdą w trakcie. Moim zdaniem gra nie warta świeczki lepiej kupić całe clio sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno były dużo wyższe, napisałem że ok 1000 zł za przełożenie samego silnika.Do tego dochodzi zawieszenie, hamulce przód tył, elektryka, komp itd.. Mam do wymiany przegub wewnętrzny, klocki i tarcze z przodu więc mógłbym od razu zrobić pod większy silnik. Pozostaje jeszcze kwestia czy te przeszczepy więcej stały, czy jeździły. Zastanawiam się czy jest sens, czy koszta takiej zabawy nie przekroczą wartości samochodu. Ewentualnie pozostaje jeszcze silnik z Megane Coupe 2.0 150 kmKM myślę że taka moc by wystarczyła, a na pewno będzie to tańsza impreza jak z silnikiem z Clio. Jak wygląda sytuacja z tym silnikiem? Czy jest możliwość spasowania go z obecną skrzynia, czy raczej jest to nie możliwe?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!