Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie rozrządu falują obroty.


trocek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Renault Megane 1.9d 64km KM1999r. Postanowiłem wymienic rozrząd razem z pompa. Wszystko ładnie pięknie, ale jak odebrałem samochód z warsztatu i odpaliłem samochod zaczął wariowac, na wolnych obrotach falowały mu obroty i w tym czasie mocno dymił. W warsztacie ktorym go robili powiedzieli ze trzeba ustawic jeszcze go. Na nastepny dzien dzwonia do mnie i mowia ze mam walniety wtrysk, wkurzylem sie na nich, bo dalem sprawne auto a odebrałem popsuty. Pojechalem do goscia, ktory zajmuje sie typowo wtryskami. Okazało sie, ze to nie wtryski, wiec co to moze byc? nie mam pojecia... Moze zapłon? Nie wiem, jakim cudem, wczesniej auto pracowało a teraz juz nie. Prosze o jakies sugestie :/ na wolnych obrotach faluje, gdy gazuje to juz tak nie faluje, ale gdy puszczam gaz to znowy faluje :/ Pozdrawiam

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wymieniałem normalnie w warsztacie razem z książka serwisowa i wgl. Ale według nich wszystko prawidłowo wymienili

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to mechanicy cos zle ustawili? oni mogli cos zle zrobic wymieniajac rozrzad i pompe wody? i jest mozliwosc samemu to ustawic?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że trudno dzisiaj o fachowego mechanika. Ponad 7 lat temu w swoim Clio II 1.2 16V zleciłem wymianę kompletnego rozrządu u mechanika. Po wymianie miałem złe przeczucie czy w ogóle dobrze zrobił rozrząd... Po rozebraniu u innego mechanika rozrządu, okazało się że był przesunięty o 1 ząbek, i co najważniejsze napinacz był wkręcony na siłę ukośnie poprzez wygięcie motylka który wchodzi w blok silnika. Tak wyglądał napinacz po wyjęciu:

 

thumb_hosting_zdjec_1458493096__napinacz.jpg

 

Jeśli bym nie sprawdził kontrolnie rozrządu, do 500 km pasek by się przetarł od tarcia o napinacz leżący pod kątem. Na napinaczu widać roztopioną gumę paska rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mechanik mówił ze nawet dwa razy sprawdzali czy dobrze wymienili rozrzad, wiadomo słaby mechanik moze cos spartolic

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski sprawdzałem u innego sa sprawne mimo ze ten mechanik co robił mi rozrzad mówił ze to właśnie wina jednego wtrysku ze tak nierowno silnik pracuje...

wlałem dzis do baku troche miksolu moze to wina pompy paliwa i moze ja troche przeczysci

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne doświadczenie. U mechanika (pana Mietka) wymieniłem rozrząd i po wyjeździe z warsztatu okazało się, że autko ma małą moc, pali więcej. Rewizyta w warsztacie i ponowna diagnoza - pan Mietek stwierdził że rozrząd jest OK ustawiony, doszukiwał się różnych innych problemów.

 

Wizyta w "poważnym" warsztacie i diagnoza - jednak źle ustawiony rozrząd. Przesunięcie o jeden ząbek powodowało takie anomalie.

Co się okazało - Miecio zastosował w moim przypadku złe blokady wału silnika, tanią "chińszczyznę" a nie oryginalną blokadę.

Sugerowałbym jednak weryfikację ustawienia rozrządu u innego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile moze kosztowac ta regulacja? i najlepsze jest to ze oni strasznie sie zarzekali ze rozrzad jest okej i ze jak chce moge jechac sprawdzic chyba na stacji diagnostycznej czy jest dobrze zrobiony

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku zapłaciłem 650 (diagnoza i ponowne ustawienie).

Nie musiałem wymieniać paska rozrządu (poluzowane były mocowania dwóch kół na wałkach) tak to sprytnie zrobili mechanicy z Renault Service.

Ale musisz pamiętać, że zdjęty pasek rozrządu (bez względu na to kiedy został założony) nie nadaje się do ponownego założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!