Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka coś nie chce zapalić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie bez powodu dałem ten temat do elektroniki, ponieważ w moim renault podczas kręcenia kluczykiem nie słychać nic. Co już sprawdziłem?

-akumulator- może i w moim było mało energii, jednakże przyszedł wujek który podłączył ze swojego samochodu z dieslem (nie wiem jak to odmienić)

-bezpieczniki- wymieniłem te małe 3 bezpieczniki i zero reakcji.

Elektronika działa- po przekręceniu kluczyka wszystko działa, podczas próby zapalenia gaśnie zegarek oraz radio i nic się nie dzieje.

Popatrzyłem na przewody i na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, nic nie jest rozłączone.

Najdziwniejsze jest jednak to, że tydzień temu gdy byłem u rodziny była ta sama sytuacja, jednakże po 10 minutach zapalił i nic się nie działo, wczoraj jeszcze wyjechałem z garażu i wjechałem i zapalił za 1 razem, później już próbowałem go już zapalić i zero reakcji.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie kręci, przygasają tylko kontrolki od zegarka i od radia i cisza, można sobie kluczyk trzymać tak a i tak nie zapali. Po prostu tak, jakbym nic nie robił.

Edit 1#

Popukałem kluczem w rozrusznik (od razu odkryłem gdzie w mojej megance on się znajduje sprawdzając po omacku) i zapalił, jednakże gdy już potem bez pukania w niego próbowałem go uruchomić to nie odpalił, pomogło ponowne pukanie. Czyli co to może być, rozrusznik zepsuty czy kabel jakiś nie działa czy co?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!