Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie można ponownie odpalić


szyszka11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, scenic I 1.4 sekwencja AGC - autko czasem nie można odpalić lub jest to "czasochłonne" gdy je zgaszam na lpg. Pytanie czy gaz zalewa mi zawory i trzeba myśleć o parowniku/reduktorze czy może jest to problem z czujnikiem położenia wału? pozdr

Znaki interpunkcyjne nie gryzą.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być czujnik, reduktor lub wtryskiwacze.

Zakręcenie butli i wypalenie resztek z układu, eliminuje 2 ostanie problemy.

Jak zdejmiesz podciśnienie idące z kolektora do reduktora- wykluczysz redek/potwierdzisz wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy koledzy! Pomóżcie! Ja mam podobny problem. U mnie sprawa wygląda następująco: Kiedy odpalam samochód i dam mu chwilę (około 2 minut) pochodzić na biegu jałowym, to silnik pracuje bez większych problemów. Problem pojawia się gdy odpalę i chcę ruszyć od razu (oczywiście nie przesilając zimnego jeszcze silnika). Samochód dławi się przy dodaniu gazu, lub obroty spadają do 500 lub niżej. Druga sytuacja jest taka: odpalam samochód i jadę, włącza się gaz, wszystko ok, silnik się nagrzewa do właściwej temperatury, dojeżdżam tam gdzie chce i go gaszę. Potem po godzinie odpalam i jadę bez problemu. Problem jest gdy np odpalę samochód rano, przejadę np jeden kilometr (kiedy silnik się jeszcze nie nagrzał) i zgaszę go. Wtedy raz, że ciężko mu odpalić a dwa, że jak już odpali to od razu gaśnie, lub obroty spadają poniżej 500 i po chwili sam gaśnie. Muszę go gazować aż się trochę nie nagrzeje bo będzie tak gasł i gasł. Czy ktoś z Was ma może jakieś pomysły co może mu dolegać? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jakieś 2 lata temu. Znajomy gaziarz wgrał mi od nowa soft LPG i teraz jest dobrze. Jak tłumaczył, w którymś momencie rozprogramował się system (czy jakoś tak) i centralka podawała benzynkę ale jednocześnie coś powodowało, że dawkowany był też LPG. Dodatkowo wymieniłem wtryski LPG na czerwone Valteki, bo była wadliwa pewna partia i się niedomykały czy cośtam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór może też popuszczać gaz do układu i dlatego auto próbujesz odpalić na dwóch paliwach jednocześnie. Możesz spróbować zakręcić zawór na butli i pojeździć jeden dzień na benzynie. Jak problem się uspokoi to masz winnego, choć jak napisał ZygaM może to być też wina sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!