Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

wiem że temat był wałkowany, jednak mój się troszkę różni. Megane 2002 1,6 16 v wersja Fairway, z komputerem, klima, el szyby itp, być może ma to znaczenie.

Kupiłem samochód, poprzedni właściciel poinformował mnie zż działa tylko 3 bieg wycieraczek, bo jedno uzwojenie silnika jest spalone.

Wyciął z wtyczki 3 przewody, podpiął jeden na krótko, a obudowę metalową silniczka zmasował z akumulatorem. Wycieraczki trzeba było wyłączyć w odpowiednim momencie żeby stanęły na podszybiu, spryskiwacz działał, ale wycieraczki trzeba było odpalić ręcznie - na 3 bieg i wyłączyć.

Zakupiłem drugi silniczek jednak pech chciał, że w moim starym była czarno pomarańczowa wtyczka podłużna, a w silniczku, który miał być do poliftowej wersji megane PH1 (mam 2002rok), jest wtyczka owalna szara.

No ale co, ja nie dam rady? - i nie dałem - skuteczność 50%.

Więc z podszybia wychodzą 4 przewody, w silniczku jest podpięcie na pięć miejsc z czego 3 mają przejście do masy obudowy silniczka, a 2 są osobne - tu myślę sterowanie biegami.

Szybko znalazłem plus i minus - podpiąłem - chodzi 3 bieg.

Sterowanie kolejnego biegu podpiąłem w jedno z 3 miejsc - mam bieg 1 i drugi - które chodzą tak samo, zostały dwa podpięcia i 1 przewód, jak wpinam w 1 pozycję - niewiele się zmienia, jak wpinam w druga pozycję - pali się bezpiecznik.

Podpiąłem.

 

I co mamy:

 

chodzi bieg 1. --> po wyłączeniu manetki - wycieraczki chodzą jeszcze 11 razy i staja gdzie chcą, za każdym razem w innym miejscu.

chodzi bieg 2 --> -''- nie widzę różnicy w prędkości

chodzi bieg 3 --> chodzi szybko --> jak wyłączam, wycieraczki chodzą jeszcze 9 - 10 razy i stają gdzie chcą.

 

użycie spryskiwaczy wycieraczki się załączają, jednak chodzą 11 razy i stają gdzie chcą.

Czy dysponuje ktoś wiedza, schematem, jak to podłączyć, czy się da, czy może mój nowy silniczek nie da się sterować w tym samochodzie. (być może jest od scenica, ale podobno miało działać.)

Ten który kupiłem ma taka wtyczkę:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!