Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak połączenia z komputerem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój drugi post na forum.

Mój samochód to Renault Megane I 1.6 Cabrio

Mam problem z podłączeniem jakiegokolwiek komputera z samochodem. Problem pojawił się trzy miesiące temu kiedy to falowały mi obroty silnika ale po wyłączeniu i włączeniu samochodu było okej. Chciałem się tego pozbyć ale nie udawało się znaleźć przyczyny. Elektryk, który podobno ma duże doświadczenie pod względem diagnozy komputerem nie mógł się połączyć jak przy zimnym i przy ciepłym silniku. Powoływał się że podobne samochody sprawdzał kiedyś i wszystko grało a z moim nie może się połączyć.

Co dalej. Ojciec namówił mnie aby w grudniu oddać auto do przeglądu i przeczyszczenia. Wszystko grało do ostatniego poniedziałku gdzie padła mi cewka. Niestety nie byłem w posiadaniu miernika i oddałem do mechanika auto, który policzył mi troszkę za wymianę. Poprosiłem go o sprawdzenie komputerem czy wszystko okej i czy może się połączyć. I to samo.

Powiedział, że wina leży po stronie Immobilajzera, kostki mogły być wymieniane ze względu na zamoczenie.

Może jednak ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak sprawdzić wszystko po kolei dlaczego nie działa podłączenie?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Szukałem na forum ale dokładnej odpowiedzi nie znalazłem.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozmawiałem z adminem i człowiekiem, który się reklamował tu na forum, że może podłączyć i sprawdzić CLIPEM ale powiedział, że raczej nie będzie pozytywnego połączenia.

Muszę sprawdzić czy jest napięcie na OBD. Ale może ktoś ma pod ręką link do posta jak to sprawdzić?

Z góry dziękuję

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Udało się połączyć. Oddałem do mechanika/elektryka, który spędził pare/parenaście godzin nad tą sprawą i stwierdził, że moduł AIRBAG był uszkodzony co powodowało problem z połączeniem. Dodatkowo dodam, że wspomniany moduł mocowany jest tuż przed lewarkiem do zmiany biegów.

Mam nadzieję, że komuś się przyda taka informacja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!