Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kapryśna Renia


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym forumowiczem więc na początku

Witam wszystkich.

Problem mam z moją Meganką I 1,4 16V silnik K4J benzyna / LPG, jak coś źle nie napisałem. Problemy są dwa.

1) Po kilkunastu kilometrach auto podczas jazdy gaśnie, nie da się odpalić ani na benzynie ani na gazie. Problem występuje tylko podczas jazdy w mieście na trasie mogę przejechać nawet 200km i tego problemu nie ma dojazd do miasta i gaśnie. Po około 30 min można już odpalić.

2) Drugi problem który wystąpił wcześniej. Podczas jazdy miejskiej czyli zakupy, dom, i inne krótkie odcinki trasy auto przełącza się automatycznie na gaz i nie ma problemu, za trzecim razem już zaczyna się problem a mianowicie kontrolka od gazu gaśnie zupełnie nie pokazując czy jadę na gazie czy na benzynie i falują obroty pomiędzy 1000 a 1500 na biegu jałowym, podczas jazdy lubi sobie sam przyspieszać. Na drugi dzień jest już normalnie dopóki nie zacznę jechać w krótkich odcinkach, w czym może być problem?

Dodam że prawie cały osprzęt silnika wymieniony na nowy.

Jak ktoś z kolegów miał podobny problem proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku to bym spróbował podmienić czujnik położenia wału korbowego. Natomiast w drugim sprawdzić czy sterownik instalacji gazowej ma pewne zasilanie ,na przewodzie który go zasila , czyli +12v powinien być bezpiecznik i to od jego sprawdzenia bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba już tylko czujnik wału korbowego mam jeszcze stary, a z tego co czytałem tu na forum to może być przyczyną 1 problemu. Jeśli chodzi o 2 problem gazownik mi sprawdzi zasilanie sterownika gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!