Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki do Renault Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 16 stki z Hertza weszły idealnie, tylko śruby po skosie trzeba było przykręcić <piwko>

 

Nic "od tyłu" nie trzeba było przycinać? Nie przeszkadzają dwa dolne uchwyty od 13-stek?

Czy głośnik opiera się na przetłoczeniu i tam wkręciłeś wkręty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat powinien się nazywać: "Jak nie powinno się wykonywać instalacji Car Audio". Zgroza...

Jeżeli chodzi o profesjonalne podejście, to tak.

Jednak nie każdy musi mieć "to co najlepsze"

Kolega Leman666 zmieścił głośniki w fabryczne miejsca, bez przeróbek. Głośnik opiera się na przetłoczeniu, więc jest stabilny. Fabrycznie 13-stki montowane są prawie w tym samym miejscu, tylko głębiej, do tego samego elementu. Bas jednak mają kiepski. Jak odpaliłem pierwszy raz, to myślałem, że coś jest źle podłączone, albo zepsute (Alpine SXE 1350s). Tył w tym samym rozmiarze gra dużo lepiej, pomimo, że jest nieco słabszy (Alpine 13SPE-13C2). Żeby nie było, radio w poprzednim aucie nagłaśniało ok.

Na marginesie, polonezie miałem zamontowane 17-stki Panasonica w przednich drzwiach na fabrycznych plastikowych maskownicach, bo głośniki się nie mieściły. Wymiatały, aż miło. W cinquecento w boczkach miałem Pioneery, też 17-stki, i grały beznadziejnie, może dlatego, że były na wysokości oparć przednich foteli. W astrze I, vectrze A przód fabryczny jest ekstra, peugeot 307 beznadzieja, octavia II super. Myślę, że wiele zależy od konstrukcji drzwi oraz miejsca montażu.

 

Reasumując mam nadzieję, że 17-stki w megance zagrają lepiej, niż obecne 13-stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem prawdę, zacząłem się gubić, a fachowiec ze mnie żaden. 13, 16, 165?? Jak to w końcu jest?? Planuję zakupić do mojej meganki classic z 98 zestaw 6-głośników. Nie wiem tylko jakie głośniki, chciałem na tył dać basy, w szybę gwizdki, a drzwi przednie?? Poza tym nie wiem czy moje radio to pociągnie, 4x45. Na dodatek na półce musiałbym dziurę na nie zrobić, bo te standardowe miejsca na nie, są na jakieś miniaturki, a nie głośniki :]. Więc proszę o rady, bo obecne głośniki mnie dobijają. Na dodatek nic na nich nie pisze, nie wiem jakich są rozmiarów, ani nic. Za rady będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!