Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki do Renault Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem nowy na forum. Chce sie przywitac bardzo goraco. Znalazlem sie na tym forum gdyz od niedawna jestem posiadaczam Renault Megane I 1998 RT 1.6e 8V 90KM. Mam taka sprawe. W zasadzie 2.

 

1. Glosnik prawy przedni pierdzi. Moj mechanik mi powiedzial, ze jest walniety. I teraz moja prosba. Czy moglibyscie mi polecic jakies w miare dobre i niedrogie glosniczki? Posiadam radiomagnetofon Blaupunkt.

2. Nawiewy. Kratki od nawiewow sa clakowice polamane! Nie wiem co kto z nimi robil, ale zeby tak polamac. Czy mozecie mi powidziec gdzie moglbym dostac same te kratki?

 

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Chodzi Ci o głośniki w podszybiu czy drzwiach?

U mnie też jedna kratka była rozklekotana jak kupiłem samochód. Zdemontowałem ją i brakujące części leżały sobie w głębi kanału od nawiewu. Złożyłem wszystko w całość i kratka śmiga do dzisiaj.

A kupisz takie kratki najszybciej na szrotach i alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem Boschmannow i ogolnie niemarkowych wynalazkow. Co bym odradzal jeszcze, to Sony, przynajmniej niskie modele graja tak sobie. Najlepiej przejsc sie do sklepu i posluchac kilku roznych zestawow na tym samym radiu. Nie wiem, jak bardzo jestes uczolony na dzwiek w aucie, ale kupowanie na odleglosc bez wczesniejszego odlusluchu to zly wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku w sklepie będzie daleko inna od tego co usłyszysz w samochodzie.

Jeśli chodzi o rozmiar. Umnie były 13cm ale wymieniłem na 16cm. Weszły prawie bezproblemowo.

Jakie masz obicia drzwi? Takie jak po faceliftigu?

Z tego co się orientuję były obicia w które wchodził tylko jeden rozmiar, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o głośnikach Pioneer TS-G 1349. Kupisz je za ok. 160,- zł Lub trochę słabsze TS-G 1309 za 120 zł
to jest ten sam model. roznica polega na tym ze serie xx4x maja na osi dodatkowy tweeter, serie xx0x sa "czyste" radze przyjzec sie danym technicznym i zdjeciom... :mrgreen:

 

a co do jakosci to sie zgodze sa swietne jak za ta cene, daja bardzo szeroki zakres, graja dosc miekko i gleboko. osobiscie bardzo lubie takie pelne brzmienie. dla przykladu dwa razy drozsze JBL'e sie nie umywaja, takie jakies tepe i tylko basem wala... (bezsens)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jest jeszcze taka sprawa. Chciałem przełożyć te stare do tyłu. Miejsce już było. Kabelki poprowadzone. Jednak po podpięciu cisza. Radio Blaupunkt ACR 4230. Nie widzę w nim możliwości balansowania między głośnikami. Nie wiecie gdzie może leżeć przyczyna? Chyba będę się musiał wybrać do znajomego elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te radio ma niestety wyjście tylko na dwa głośniki. Więc przeczytaj na radiu jaką wytrzymuje impedancję na wyjściu i być może będziesz mógł głośniki przednie i tylne zmostkować. Niestety nie będziesz mógł regulować głośności "tył- przód". Jak masz wyświetlacz w desce i sterowanie przy kierownicy to kup lepiej oryginalne radio (kaseciaka).

np:

http://www.allegro.pl/item167312598_radioo...ane_scenic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!