Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Z serii co by tu kupić do... 22 tyś zł...


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

skoro juz mowa o fiacie coupe- konstrukcja ma prawie 15 lat :P :-/ do tego bardzo trudno jest trafic wersje 220km, a większoś tych uturbionych to 190km (a sprzedawcy i tak pisza że to 220) i do tego turbo które nie trzyma ciśnienia. nie będ już mówił o kosztach i awaryjności tego auta, ale to dupowóz na wiejska dyskotekę :roll:

Focus; dobry wybór-mój kumpel z grupy ma 1,6 100km (przejechane 140 tysiecy i sie zdrowo trzyma),kolezanka z grupy ma 1,8 w diesleku i to auto bym Tobie polecił natomiast 3 kolega z grupy :P ma 2,0 i niestety auto nie jest warte swojej uwagii ze wzgledu na mizerne osiągi jak na 2,0 130km w takiej budzie (9,6s do 100km/h). 1,6 100km jest optymalny i do tego te wygodne ( w porównaniu z megane) fotele i porządnie wykończone wnetrze.

volvo s40 t4-inny mój kolega ma :P pali mu 14 litrów w miescie :P chłopaczek nie mógł zdac na prawo jazdy w Wawie w końcu je kupił i 2 tygodnie potem nabył 190km volvo żeby się "rozbijac" , ale to inna sprawa :roll:

 

TEA;kupuj japońca-może nie jest powalający na kolana, ale na pewno bedzie jeździł a nie stał w garażu, może nie zrobisz furory na miescie, ale zapewniam Cię że zadbany egzemplarz będzie wiernie służył przez wiele lat. Swoją drogą tez się powoli zastanawiam nad nowym autem i myśle o Punto jtd 1,9 130 km z wirusem na 160-170km :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o clio sport
Sorki ze w calosci cytuje ale taki poscik krociotki :P No pomysl ,pomysl,nie chcialem tego pisac wczesniej bo stwierdziles ze juz nie Renia ;-) Ale to jest swietna zabawka i obiezdzasz wszystkie 1.8T . A podciagnac Sporta do 200KM to podobno pikus.Zdajesz sobie sprawe co sie wtedy dzieje? :P

A co myslisz o tym Galancie? Napewno komfortowy woz a i mocy starczy,choc auto pewnie dosc ciezkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Resources. . . japońce też są fajne no i złodzieje ich unikają... Jest też dobry silnik w Civicu 1.5vtec 115KM co w polaczeniu z lekka buda 3d całkiem nieźle sie spisuje..

Ew. 1.6 vtec 125KM . . . tez :P

Póki co śledzę fora i zbieram opinię.. :P

 

ps. dziś mnie rodzice objechali że chce sprzedać dobry pewny samochód i kupić jakiegoś zajeżdżonego strupa... heheh . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym uderzal w japonie. Civic VI gen w aerodecku z silnikiem 1.8 jest do znalezienia za te pieniadze. Plus tego samochodu to to, ze jest praktycznie bezawaryjny [ mi przez rok z hakiem nakuki jazdy na 1.4 padl tylko termostat za 80 pln]. Silniki nie do zarzniecia, tylko srednio piekne w srodku. Niestety jak sie cos posypie to i czesci sa drozsze niz do VW czy innych opli, ale to raczej na zasadzie pecha. Taki samochod jest latwo rozbieralny i modyfikowalny [chodzi o audio]. Ale niestety ma to swoja cene i za samochod japonski w porownaniu do niemieckiego trzeba rzucic troche wiecej grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5vtec 115KM co w polaczeniu z lekka buda 3d całkiem nieźle sie spisuje..

Ew. 1.6 vtec 125KM . . . tez

znam, znam :P z jednym i drugim sie ścigałem (1,6 125km w crx), jeden zwycięsko a jeden niestety total defeat :-/

ja ostatnio myslałem o najwyklejszej corollce 7mej lub 8mego genu- ta z końca lat 90'tatych co miała podówjne refektory z przodu a po lifcie scalone i musze powiedziec że to bardzo porzadne auto, jest tez gradzo ekonomiczny dielelek 2,0 d który ma mój znajomy-natluczone 150tysięcy praktycznie bez żadnych problemów. Inna propozycja to astra II- np z dieselkiem 1,7 cdti (chyba tak) bo nie ma co kupowac 1,4 lub 1,6. Kolega ma 1,4 90km (140tysiecy przebiegu), a auto co prawda nie dba, ale musze powiedziec że kupy sie trzyma. Powiedz Tea jak juz dokonasz zakupu...jestem ciekaw Twojego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie będę się nastawiał na jakiś jeden i konkretny model auta bo tak będę mógł szukać i szukać....

Napewno będę brał pod uwagę civica i almeręGTI a także ibize-cordobe (1.8T i tdi110KM@140KM) jeszcze seat leoś jest fajny ale na niego to mi kasy nie styknie.

Oprócz tego a3 i gofer4 (oba z 1.8T), jak się trafi to jakiś Focus z turbodieslem (bodajże były wie werse tych starszych silników 90 i 115Km.. wiec w gre wchodził by ten 115KM) .. astra mi się nie podoba więc odpada.. Nie głupie było by Stilo JTD 115KM@140KM ale oprócz silnika reszta podobno jest mniej udana..

Pug 206 2.0HDI też odpada... Może jak się trafi to jakaś mocna klijanka?

Rozważałem też Megi Coupe z jakimś DCI i do tego wirusik (podobno max po zmianie to 125KM).. ale może weźmiecie mnie za heretyka ale te DCI nie do końca mnie przekonują...

Jeśli coś Wam się nasunie to dajcie znać ... mam jeszcze trochę czasu bo autko będę chciał sprzedać w okolicach sierpnia-września...

pozdrawiam

 

PS. jak myślicie, jechać po auto na zachód czy szukać na miejscu w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, jechać po auto na zachód czy szukać na miejscu w kraju?

Moim zdaniem, najlepiej mieć kogoś zaprzyjaźnionego co zajmuje sie takim importem. Sam niewiele zwojujesz, ile miejscowości i placów możesz objechać :P Ja zleciłem poszukiwania danego modelu, z odpowiednim wyposażeniem i silnikiem, kumplowi, który zajmuje się takim sprowadzaniem już kilka lat. Ma on swoje znajomości i kontakty za granicą, ( połowa jego rodziny mieszka w południowych Niemczech i Francji), tak że co ciekawszy egzemplarz jest już na miejscu dla niego rezerwowany. Przywozi jedno, dwa auta na tydzień i nie widziałem by to były jakieś pozwijane części z których po wyprostowaniu wychodzi przystanek autobusowy, bo nie tę kupkę szczątków zabrali. :P :P Jeśli już auto ma uszkodzenie, to raczej po drobnej stłuczce lub otarciu. (wiem wszyscy importerzy tak gadają ale ja te auta widzę jak wyglądają) Niestety specjalizuje się w autach typu VAN i Off Road, czyli większych niż Twoje wymagania. W każdym bądź razie, polecam poszukać takich kontaktów wśród swoich znajomych, niż samemu jechać w ciemno i szukać auta dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze trzeba mieć kogoś zaufanego kto mi nie wmówi że szrot jest igłą.. :P

Popytam wśród znajomych może się ktoś znajdzie... chyba że koledzy mają kogoś zaufanego na kim można polegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!