Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

Recommended Posts

Zakładam nowy temat, bo nie znalazłem nic na polskich stronach, a myślę, że problem warty jest uwagi.

Mianowicie chodzi o skrypt PyRen aplikacja działa na Androidzie z ELM327.

Na forach rosyjskich jest trochę na ten temat https://www.google.pl/search?q=elm+Pyren&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=H0lqV_KxLeXR6ASlyqa4DQ. Niestety mój rosyjski nie jest na tyle mocny by temat rozgryźć.

Próbowałem z wersją poleconą przez kolegę Sandrero567, ale poza wersję demo nie wyszedłem, tutaj http://meganeed.ru/diag/ jest jakaś wersja light.

Podobno można tym zrobić wiele rzeczy dostępnych tylko Clipem, np. zmiana języka itp.

Jakby Ktoś był "zdolny" pomóc w tym temacie, to postawionych piw nie zdołała wypić w te wakacje.

Pozdrawiam

Jacek

CZeść. Pyren ładnie chodzi. Usuń pliki które są do trybu demo i normalnie chodzi.

Jedyna uwaga, Pyren współpracuje z elmem 1.5, czyli starym. Po otworzeniu kostki są 2 płytki. Elmy jednopłytkowe to są nowe elmy. Mieszkam na Stokłosach, więc mogę pomóc z pyrenem i innymi programami do reni.

Lepsza instrukcja obrazkowa do Pyrena https://www.drive2.ru/l/10017393/

Edytowano przez darek5650

Działa też z nowszymi ELM'ami. Ja mam Vgate Icar3 (elm 2,1) i działa dobrze. Fajna opcja w pyren'ie to generator pidów do aplikacji torque na androida oraz niedawno dodana możliwość odpalania formatek z DDT.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę napisać instrukcję po polsku z instalacji PyRen oraz dodać pliki na jakiś serwer potrzebne do tego.

Cześć, mam pytanie odnośnie tego programu.

Zmieniłem licznik na ten bez wad , ale mam teraz język francuski, to się da zmienić widzę. A jak z korekta licznika ? Bo mam 45tys za dużo.  I czy da się wyłączyć automatyczny hamulec reczny?

Język zmienisz bez problemu, umieszczę zdjęcia jak to zrobić ale jutro/pojutrze. Korekty stanu licznika wg mnie nie wykonasz, odnośnie ręcznego to nie wiem bo mam megane a nie scenic wiec nie mam ręcznego elektrycznego.

Dnia 8.10.2017 o 22:39, przemek_el napisał:

Nie papuguj.

Mógłbym prosić o opis zmiany języka?;)

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Hej. Po uruchomieniu programu wybierasz :

• "3 tablica rozdzielacza",    "7- CF : changing configuration",  "1 CF002 [Command] Zaprogramowanie wersji językowej",

1.thumb.png.802c1c2344a85816c78e553cec7cf165.png2.thumb.png.c2e1a7be91be874b79c3000a7053e43a.png3.thumb.png.42cd6f401d365598df7bb839c1fd235f.png

•  

Na pytanie "are you ready to execute the command? wpisujesz Yes i wciskasz enter.

4.thumb.png.aee4ab3072be70e52c64079e599d02cc.png

wyświetli Ci się lista z dostępnymi językami, wpisujesz numer języka np: 2 dla angielskiego.

5.thumb.png.e00c5e854308786f49a9f3d930f91e84.png

Wykona się komenda i powinno być po polsku.  Daj znać czy się udało zmienić język. W razie problemów postaram się pomóc ;)

Napisano (edytowany)

Screenshot_2018-02-24-17-46-29-072_com.googlecode.android_scripting.thumb.png.7e65345346d26b3270ce05431dd64d08.png

Póki co nie udało mi się. Dostaje komunikat jak wyżej i skrypt się zamyka :(

Edytowano przez baczek
    Screen

A jak wyglądał ekran wcześniej? Możesz wysłać na PW zdjęcia jak po kolei robisz?

To się pojawia odrazu po odpaleniu skryptu

Plików moich używałeś? zainstalowałeś poprawnie python i moduły do niego (udostępnij zrzut z apkikacji "Python for Android")? Może wykasuj plik savedEcus.p oraz wszystko z folderu cache. Z tego co ja widzę to wygląda na problem z portem COM Bluetooth ale ciężko stwierdzić czego dokładnie dotyczy. 

Tak pliki i linki twoje. Cache czyściłem, spróbuję jeszcze savedEcus.p wywalić

a ten zrzut z programu możesz umieścić? bo ogólnie to wygląda jakby był brak jakiejś biblioteki

Pewnie:

Screenshot_2018-02-27-21-45-53-821_com.googlecode.pythonforandroid.png

Chyba już wiem, w programie kliknij na uninstall w części interpreter. ściągnij pliki z folderu https://drive.google.com/open?id=1PbZoYX19oeTK8FAIqgXPvdbBhIyHi9hG .

W pamięci wewnętrznej powinieneś mieć folder "com.googlecode.pythonforandroid" jeśli jest to wykasuj wszystkie pliki z niego i skopiuj te trzy ściągnięte, jeśli nie ma to utwórz folder o tej nazwie i tez skopiuj te pliki tam.

Potem wejdź w aplikację "Python for Android" i kliknij na "local install" a potem "run local install" i powinno wszystko działać. Właśnie u siebie sprawdzilem bo po ponownej instalacji też pojawił się ten problem :-)

Mam problem ze swoją Meganką 2 i może ktoś z Was będzie w stanie mnie poratować.

O tuż od dłuższego czasu usiłuje zmienić ekwiwalent serwisów olejowych z 30 tyś na 15 (tak dla wygody), próbowałem już chińskiego DS150E na oprogramowaniu Delphiego jak i Wurtha, raz udało mi się zmienić z 30 na 50 i wrócić z powrotem w Delphim ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobiłem natomiast w Wurthcie wyskakuje błąd, na Pyren-ie w oknach DDT mam niby opcje do zmiany ale po wprowadzeniu żądanych wartośći, kliknięciu potwierdzenia i resecie pozostaje to co było. W DDT4all jeszcze się nie bawiłem bo trochę mnie odstrasza pełny francuski język. Co ciekawe w każdym programie bez problemu mogłem zmieniać język komunikatów, w Delphim i Wurthcie mam do wyporu Polski ale i tak wychodzi z tego francuski, testy też w każdym programie mogę wykonywać bez przeszkód. Auto jest z bodajże Października 2005 a licznik ma wersje softu 09.05, język Polski występował chyba tylko w poliftach ale znalazłem też jakieś informacje o tym że z 2005 też casami można było go ustawić.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się