Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Odpaleniem


tomaszsta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak że Miałem Megane zmieniłem na Lagune 2 i borykam się z problemem w benzynie 1.8 16v, auto chodziło jak igiełka do momentu kiedy na polu zrobiło się gorąco.. Jak jest chłodno każde odpalenie auta od strzału, a teraz jak są upały ma problem z odpaleniem.. Wsiadam rano odpala od strzału przyjeżdżam np. do pracy i auto stoi na parkingu i 9 godzin. Na dworze upał wsiadam do samochodu wkładam karte i pierwsze odpalenie jest ciężkie kręci i ciężko wchodzi na obroty.. Zgasze odpalam kolejny raz i jest OK.. Jak by małą dawkę paliwa dostawał albo za dużą.. Auto niby było u mechanika i podpinał pod kompa i stwierdził nic nie widzi.. Ale problem jest.. Nagrałem filmik może komuś sie da pomóc mi w naprawie :( Wymieniłem czujnik położenia wału ale dalej to samo. Odpiąłem wtyczke od czujnika płynu chłodniczego ale wydaje mi się że tak samo dalej pali.. Ktoś powiedział żebym wymienił czujnik płynu chłodzącego więc zamówiłem nowy czujnik i będę dzis próbować..

 

https://megawrzuta.pl/download/6368f98b829296b4f02443502bc7f009.html

Edytowane przez tomaszsta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie oglądałem, bo mam jakieś problemy z jego pobraniem.

pierwsze odpalenie jest ciężkie kręci i ciężko wchodzi na obroty.. Zgasze odpalam kolejny raz i jest OK.. Jak by małą dawkę paliwa dostawał albo za dużą..

Sprawdź w jakim stanie jest akumulator i ewentualnie jakie jest napięcie ładowania na ciepłym silniku. Ja u siebie gdybym miał takie kłopoty, to w pierwszej kolejności zmniejszyłbym odstępy na świecach np. na 0.7-0.6 mm i sprawdziłbym jaki będzie efekt.

Auto niby było u mechanika i podpinał pod kompa i stwierdził nic nie widzi.

Jeżeli podjechałeś ot tak z drogi, to mógł nic nie widzieć. W takich przypadkach trzeba by do niego podjechać, zostawić wóz na te np 8-9 godzin i dopiero wtedy przy podpiętym kompie odpalać silnik. Być może wtedy jak będą problemy z rozruchem, to to jest nadzieja, że coś zobaczy.

Może być coś takiego (z czym ja się nie spotkałem, ale czytałem o tym, więc nie wiem czy to prawda), że na listwie nie ma ciśnienia paliwa, a pompa paliwa ma problemy, żeby od razu paliwo podać pod odpowiednim ciśnieniem i to by tłumaczyło ponowne odpalanie silnika bez problemu po jego zgaszeniu.

Z czujnikiem temperatury płynu raczej tego bym nie wiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie oglądałem, bo mam jakieś problemy z jego pobraniem.

Wyświetl postUżytkownik tomaszsta dnia 01 lipiec 2016 - 13:29 napisał

pierwsze odpalenie jest ciężkie kręci i ciężko wchodzi na obroty.. Zgasze odpalam kolejny raz i jest OK.. Jak by małą dawkę paliwa dostawał albo za dużą..

Musisz odczekać 20s na pobranie ;)

Hmm może być też wina przepustnicy? w sensie że jest zabrudzona czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, a właściwie odsłuchałem to co jest na filmiku i na ile mój słuch pozwolił, to mnie się wydaje, że problem nie leży w tym, że silnik nie chce odpalić, bo jak tylko rozrusznik zaczął kręcić, to odpalił po 2-3 sek. kręcenia. Jak było z wchodzeniem na obroty po odpaleniu, trudno mi się wypowiadać, bo nagranie dźwięku jest bardzo ciche. Wg mnie problem jest raczej w tym, że rozrusznik od razu nie kręci - tak jakby chciał, a nie mógł, jakby na początku nie dostawał pełnego zasilania. Przyczyny nie dopatrywałbym się w przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak racja wychodzi właśnie na rozrusznik, odpalałem przy mechaniku i rozrusznik chce ale nie może zakręcić, od razu mechanik powiedział rozrusznik = szczotki, tulejki lub bendix powiedział mi że jak jest gorąco to się klei. ;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!