Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy 1.9 DCI 102km chiptuning


dinek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka problemów a zarazem pytań.

Mianowicie w jakim zakresie obrotów powinno działać turbo w 1.9 DCI 102km?

U mnie "świst" słychać od 1500obr, natomiast czuć że ciągnie dopiero gdzieś od 2500tys.

Auto nie jedzie jak powinno, mam wrażenie że słabo ciągnie, nie ma tego momentu.

Ostatnio wymieniałem serwo bo syczał pedał hamulca i mechanicy odkręcali mi zaworek sterujący turbem przy demontażu serwa.

Po odebraniu auta zwróciłem uwagę że ten zaworek głośno brzęczy (ponoć ma tykać, ale raczej nie brzęczeć tak głośno).

Wczoraj pojechałem do kolegi który zajmuje się chiptunnigiem, zrobił już ponad 200aut, wszyscy mega zadowoleni.

Po jego programach auto w zakresie do 3tys obrotów w ogóle się nie zbierało, mułowate, ciągło dużo później, mówił że nic nie dźwigał dawek w zakresie do 2000obr.

Ponadto zauważyłem że ten zaworek przestał brzęczeć, nawet nie tyka(uszkodził się)?

Myślę że to możliwe, turbo słabo bije i późno się załącza. Bije ok 0.6b przy 3tys obrotów, i powolutku rośnie 0.7 itd.

Jeśli jest ten zaworek uszkodzony to możliwe że przez to mniej bije turbo i turbo później wstaje? Poza tym czy katalizator może być też przyczyną późnego wstawania turba oraz małego ciśnienia?

Owy kolega od tuningu, twierdzi że turbo powinno się załączyć już przy 1500obr i powinno być większe ciśnienie.

Poza tym, po kilkunastu km przejechanych na różnych programach, mieliśmy dziwny objaw, mianowicie na postoju, z wydechu zaczął się wydobywać gęsty niebieski dym, nie śniedział ani spalinami, ani olejem, płyn chłodniczy to też raczej nie był.

Proszę o nie hejtowanie a o poradę oraz o info jakie ciśnienie w jakim zakresie obrotów powinno bić turbo, kiedy powinno się załączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!