Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem po wymianie oleju w skrz


komar190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wielki problem z autem po wymianie osłony gumowej przegubu. Mechanik wylał olej ze skrzyni wyjął półośkę i zmienił gumę i założył z powrotem, nalał oleju do skrzyni i to wsjo co robił przy samochodzie. I kłopoty zaczęły się po odebraniu auta od mechanika. Auto nie pali od razu lub wcale. Za każdym razem jest całkowicie zapowietrzone w cholere. A jak już odpali to niesamowite ilości niebieskiego dymu walą się z wydechu. Po paru minutach przestaje kopcić na niebiesko i wszystko już potem gra. Ale nie wiem ile wytrzyma mi akumulator przy takim "chechłaniu" go za każdym razem.

Moje pytanie jest takie: Co mógł gość spierniczyć? Nawet nie wykluczam jakiejś podmianki bo to nowy mechanik do którego pojechałem na próbe po przeczytaniu pochlebnych opinii ludzi z tego forum. Nie byłem przy naprawie więc nie wiem na 100% co naprawde tam robił. Miał wymienić osłonkę gumową przegubu.

 

Proszę pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie osłon mógł jedynie rozszczelnić (przez załamanie osłony od strony skrzyni) skrzynię biegów i dopuścić do utraty oleju ze skrzyni biegów. Żadna standardowa czynność przy wymianie osłon przegubów nie ma wpływu na kolor spalin czy rozruch silnika. Musiało coś być na "styk" i przy pukaniu "styk" puścił.

Poszukaj typowe kłopoty z silnikiem - nie wiąż tego ze skrzynią biegów - to musiało nastąpić : wcześniej lub później. Czasem pukanie, walenie w wahacz lub półoś doprowadza do "zwarcia" lub odpadnięcia "nagaru" lub uszkodzenia bezpiecznika.

Wczoraj stałem pod moją megi podczas wymiany osłon i pogadałem sobie z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!