Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana elektrozaworów i oleju w ASB


grzro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Megane z 2000 roku z Automatyczną Skrzynią Biegów. Co jakiś czas (na szczęście rzadko, co jakieś 2 miesiące) w trakcie jazdy zapala się kontrolka skrzyni biegów i skrzynia wchodzi w tryb serwisowy. Nie ma tu znaczenia prędkość jazdy ani temperatura silnika. W każdym momencie to się może zdarzyć i zdarza mi się różnie. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu jest wszystko w porządku. Zainteresowałem się tematem i z tego co wiem, żeby to ustąpiło, trzeba wymienić elektrozawory w skrzyni i olej. Elektrozawory są 2 o ile dobrze wiem. Czy trzeba wymienić obydwa, czy jeden? Słyszałem różne opinie na ten temat, nawet ASO Renault różnie twierdzi w różnych miastach. Niektóre ASO Renault wcale się tematu nie chcą podejmować. Słyszałem też opinię, że lepiej jeździć do końca życia skrzyni z tego powodu, że elektrozawory siadają wtedy, kiedy olej w skrzyni nie był wymieniany zgodnie z zaleceniami albo wcale (takie mam podejrzenie w tym przypadku). Wymiana oleju , który dawno lub nigdy nie był wymieniany, może podobno spowodować trwałe uszkodzenie skrzyni i będzie wtedy konieczność wymiany skrzyni i dodatkowe koszty (mechanicy, z którymi rozmawiałem mieli takie przypadki). Czy ktoś z Was wymieniał olej i elektrozawory w tej skrzyni? Jeżeli się nie mylę, to jest skrzynie DP0. Jeżeli ktoś ma już takie doświadczenia, to proszę o poradę, jaka była u Was procedura wymiany oleju i elektrozaworów. Nie chciałbym, żeby mi skrzynia siadła, bo w poprzednim aucie zmuszony byłem wymieniać skrzynię i odczułem to finansowo, a jestem niepełnosprawny i poruszam się na wózku inwalidzkim i dlatego zależy mi, żeby skrzynia dobrze się sprawowała. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!