Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej w płynie chłodzącym


grzesju

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Moją Megankę 1,6 1998 r od jakiegoś czasu użytkuje mój tata. Swego czasu zablokował się termostat i mój brat (świeżo upieczony kierowca) zagotował płyn. Od tego czasu olej pojawił się w płynie (w zbiorniczku jest masło) a przewody wodne się mocno pocą (wyglądają jakby je ktoś plakiem spryskał). Decyzja - wymiana uszczelki pod głowicą. Uszczelka wymieniona, przy okazji wymienione uszczelniacze zaworów. Po złożeniu efekt ten sam - olej w płynie.

Ja typuję, że pękła głowica - jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Jeżeli nie głowica to gdzie szukać przyczyny?

Jeżeli to głowica do wymiany to czy ma ktoś jakąś dobrą głowicę na zbyciu (K7M A702)?

Naprawa to opcja I.

 

Opcja II:

Tata już ma dość tego auta, bo trochę zainwestował i chyba dalej musi... Aktualnie chce się pozbyć tego auta tak jak jest teraz (blacha w miarę zdrowa, nowe sprzęgło, zawieszenie, hamulce OK, środek czysty, ma coś ok 180 tys, LPG sekwencja założona przy 120 tys - działa OK, klima niestety nieszczelna) - czy w ogóle coś za to można wziąć?

Wiem, że bez zdjęć niewiele można powiedzieć... ale czy warto to w ogóle wystawiać czy raczej na złom?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym samym silniku kiedyś olej dostawał się do płynu na łączeniu obudowy termostatu z blokiem silnika. Tam producent z niewiadomych mi powodów nie przewidział uszczelki tylko jest nawalona uszczelka w płynie. Może po zagotowaniu wody gdzieś tam się przerwało. W tym miejscu jest kanał wodny i olejowy tuż obok siebie, prawdopodobnie obudowa termostatu działa jak mała chłodniczka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę powiedzieć tacie, żeby to sprawdził (sam nie mogę, bo autko jest 150km ode mnie)

 

Dodano: 12 wrz 2016 - 19:43

Sprawdzone - tam jest OK

Decyzja zapadła - wymieniamy głowicę. Dlatego też potrzebuję kupić dobrą głowicę do K7M A702 - jeżeli ktoś miałby taką na zbyciu to chętnie odkupię.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej najpierw zdjąć i ocenić co się stało. Może głowica do uratowania. Jak zrobisz dobrze to wiesz co masz. Jak kupisz z alegrogo to nie wiesz co przyjdzie. Sprawdzenie szczelności głowicy to koszt 70zł (tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawać się nie opłaca. Wtedy lepiej kupić inną głowicę. Spawać głowice trzeba umieć i niestety ciężko znaleźć kogoś dobrego. Kup wtedy inną i daj do sprawdzenia na szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym myślałem - kupić z gwarancją np 14-dniową, sprawdzić szczelność i jak będzie ok to montować (oczywiście wcześniej płaszczyzna)

 

Dodano: 19 wrz 2016 - 22:29

Sprawa praktycznie załatwiona.

Kupiliśmy okazyjnie Megankę poliftową 1,6 16V z niewielkim przebiegiem od 1 właściciela, parę rzeczy do zrobienia (zagnieciony błotnik, niedziałający siłownik centralnego, niedziałający silniczek spryskiwacza, urwana linka od podnośnika szyby - drobiazgi) Cena w miarę niska bo znajomy kupił focusa i megankę chciał szybko pozbyc. Dodatkowo cena obniżona bo na wolnych obrotach silnik strasznie falował i trząsł mocno (wymieniłem czujnik podciśnienia w kolektorze za 75 zł i jest idealnie). Autko ma pełną elektrykę, sprawną klimę i opony po 1 sezonie.

 

Dlatego też stara meganka z pękniętą głowicą 1,6 8V idzie do pozbycia. Pewnie nikt jej nie będzie chciał kupić ale trochę części można sprzedać. Reszta pójdzie pewnie na złom.

Jeżeli ktoś potrzebowałby coś z megane 1,6 8V 1998r to niech się odzywa.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!