Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spaliny w komorze silnika


piratos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam Megane Coupe 1.6 8V; jakiś czas temu pojawił się problem z odpalaniem silnika. Gdy jest zimny (nie odpalany kilka dni) to na początku silnik pracuje nierówno i pod maską pojawiają się spaliny (i oczywiście dostają się do kanałów wentylacyjnych). Po około 2 minutach wszystko wraca do normy, spaliny znikają i można jechać. Jeżeli w czasie tych dwóch minut zgaszę silnik to później trzeba ostro piłować żeby odpalić go ponownie, więc na razię stosuję taką taktykę, że włączam obieg wewnętrzny nawiewu i przeczekuję chwilę, aż silnik nie wejdzie na obroty.

 

Jak odpalam silnik ciepły lub auto jeźdiło kilka godzin temu, to nie ma opisanego problemu.

Cóż to może być, zawór recyrkulacji spalin?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co sie orientuję to 1,6 8V takiego zaworu nie posiada. Chyba że się mylę, ale wiem jak wygląda kolektor wydechowy w tym silniku i zadnego polaczenia z ssącym nie ma.

Co do spalin w komorze silnika to na pierwszy ogień sprawdziłbym czy przypadkiem nie pękł kolektor wydechowy. To taka częsta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy a co ma pęknięty kolektor wydechowy do nie równych obrotów po odpaleniu zimnego silnika.Bo mam ten sam problem ze jak silnik zimny to jak odpalam to samochód zachowuje sie jakby pracował nie na wszystkich cylindrach a po jakichs 30 sekundach wszystko wraca do normy.(czuć spaliny w komorze silnika przy odpalaniu na zimnym silniku a później wszystko jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonjak ja miałem podobnie ale u mnie głównym problemem były "falujące obroty". Silnik co kilka chwil "zadławił" się, a gdy był zimny pojawiały się spaliny w silniku. Okazało się ,że przyczyną był silnik krokowy (zużyty) a także zabrudzona przepustnica (czyli ten element gdzie wkłada się "czubek" silnika krokowego) - przeczyścić benzyną ekstraktacją , następnie pomogła tez wymiana kabli wysokiego napięcia. Po wymianie tych elementów problem zniknął. Jednak w twoim przypadku, sprawdziłbym głównie silnik krokowy (i przeczyścił przepustnicę) bo może gdy jest zimny to ma problemy aby ruszyć a po nagrzaniu już sobie jakoś radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van GORRE tylko ja nie dawno wymienialem silniczek krokowy i przepustnice tez czysciłem jakies3 miesiace temu no moze 5, ale sprawdze jeszcze raz te rzeczy.Druga sprawa to czy jesli np na tym jabłku co łączy katalizator z kolektorem wydechowym jest nie szczelnosc to czy mozliwe ze samochód po odpaleniu na zimnym trzyma obroty na poziomie 500 obr?? a pozniej tzn po jakichs 10 sek podnosi do normalnych no chyba ze sie przegazuje to wchodzi szybciej na normalne tzn 1000 obr (ssanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jonjak, autko już sprawne. Problem spalin także zniknął. Może to dziwne ale naprawa polegała na regulacji przepustnicy (tyle ,że ja miałem problem z obrotami ale problem ze spalinami także się pojawiał. Opis mojego problemu znajdziesz tutaj: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=65770#65770). Niczego więcej nie jestem w stanie stwierdzić ani pomóc, ewentualnie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!