Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona półoś - wyrwana z przegubu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciąg dalszy mojej historii z mechanikiem naciągaczem z Częstochowy jest niestety smutny. Problem z nieodpalaniem to niestety pikuś z tym co zaserwował mi ów mechanik "baran" mianowicie po wymianie osłony przegubu a w związku z tym demontazu półosi i wahacza zapomniał mi dokręcić tego ostatniego i w czasie jazdy na całe szczęście po ruszeniu (także z małą prędkością) puścił wahacz i koło się rozjechało. Najgorsze jest jednak to że wał półośki wyjechał z przegubu a chyba raczej się z niego wyrwał bo z tego co wiem to te elementy są chyba nierozbieralne. Także czeka mnie kosztowna naprawa.

Czy może ktoś potwierdzić że wyrwanie tego wałka półośki z tymi frezami na końcu kwalifikuje całą półoś do wymiany?? Nie da sie tego jakoś złożyć z powrotem? Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

 

P.S.

Jutro mogę wrzucić zdjęcia tego jak to wygląda bo auto na razie stoi tam gdzie się rozkraczyło także będzie widać co sie dokładnie stało

 

[ Dodano: 2008-05-01, 18:22 ]

Aha i od razu pytanie czy półoś do mojego samochodu Megane 1996r 1.9dT 90KM jest jakaś nietypowa czy będzie pasować półoś z innej wersji silnikowej np. 1,6 lub 1.9d ??

Prosze specjalistów o odpowiedz

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-05-01, 18:25 ]

przymierzam się do zakupu takiej półosi jeśli zakup nowej będzie konieczny

post-5394-1209589994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem uszkodzoną półoś i własnie kupiłem tą którą masz na zdjęciu mianowicie firmy Expert Line. Dowiedziałem sie od osoby zajmującej się dystrybucją tej firmy pólosi że są to bardzo dobrej jakości półosie a przy tym pól tańsze od orginałów. Tak że firmę polecam bo ja jestem z niej zadowolony. pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komar190, to jest trudne pytanie czy będzie pasować, Ja sprawdzam do swojej 1,4 i okazuje się że są dwie różniace sie w długości o 2mm. Kupując niech sprzaedawca sprawdzi Ci dokładnie i warto mieć możliwość zamiany.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!