Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka ładowania akumulatora - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od kilku tygodni borykam się z problemem w mojej Megance z komunikatem „Usterka ładowania akumulatora”.

To co zauważyłem to dość nieregularne zapalanie się tego komunikatu. Częstotliwość wyskakiwania błędu – różny. Za każdym razem po innym czasie wyskakuje. Przy starcie samochodu nie ma tego błędu. Pierwszy pojawia się tuż po półtorej minuty. Kolejne są nieregularne…

 

To co zrobiłem to po pierwsze oddałem brykę do ASO. Co śmieszniejsze to komunikat nie zawsze wyskakuje – i to był właśnie ten moment – w serwisie komunikat się nie wyświetlił. Efekt serwisowy … Zatem pozostała kontrola alternatora i akumulatora. Akumulator przeszedł test poprawnie. Stan dobry +. Alternator wyciągnięty i był sprawdzany. Również stan akumulatora jako poprawny.

 

Drugie moje podejście to oddanie bryki do kolegi - mechanika. Wyciągnął alternator i zawiózł do regeneracji. Gościu nie stwierdził usterki więc regeneracja bez sensu…

Dodatkowo sprawdzone wszystkie kable, instalacje etc. Wszystko poprawnie. Sprawdzany prąd ładowania na uruchomionym silniku z obciążeniem – poprawny.

Szczerze mówiąc to już powoli kończą mi się pomysły… Bo rozpocząłem od czyszczenia klem a skończyłem na wyciąganiu alternatora. Teraz pozostaje chyba już wymiana alternatora? Ktoś coś pomoże? Jakieś pomysły? Ja czuje, że to jakaś głupota…pierdoła…

 

Na koniec dodam, że samochód jest garażowany w garażu podziemnym.

P.S. Usterka pojawiła się już we wrześniu pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja w megane III 1.4tce z 2009 roku miałem dokładnie ten sam problem, z "usterką ładowania" czasem sie pojawiała, czasem nie. Również się z tym bujałem po kilku mechanikach, a w końcu znalazł się taki, który widocznie miał już ten problem i kazał szukać używanego alternatora. Kupiłem na allegro rzekomo z auta z 2012 roku z przebiegiem jakoś 80tys. i problem się rozwiązał po wymianie. Prawdopodobnie chodzi o regulator napięcia, można go wymienić, ale mechanik twierdził że bardzo ciężko dostać części do tego alternatora. Mój model to Mitsubishi 231000024R. Wymieniałem akumulator, czyściłem klemy, sprawdzałem kable - nic nie pomogło, dopiero ta wymiana. Na jesień tego roku zaczęło się coś na poważnie dziać z tym ładowaniem bo po zgaszeniu silnika wyskakiwał żółty komunikat "akumlator rozładowany, uruchom silnik". To mnie zmobiliozowało do załatwienia tej sprawy w końcu bo jeździłem tak z pół roku z tym nieregularnie pojawiającą się "usterką ładowania".

 

EDIT:

te "testy" w ASO mogły wychodzic pozytywnie bo trafili na moment w którym regulator działał ok - to wygląda tak, że przez CLIP'a ustawiają żądaną wartość napięcia ładowania i sprawdzają miernikiem jaka jest i stąd im wyszło że ok, raczej go nie wyciągają w ASO.

 

Gdzies na jakims angielskim forum czytałem, że to chodzi o temperaturę i że w tych regulatorach napięcia "odklejał" się jakiś czujnik temperatury od jego obudowy czy coś takiego i stąd źle regulował to napięcie - to tak ogólnie bo nie jestem tego pewien.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez pixel16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!