Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierówna praca na zimnym silniku (pb)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich

auto którego dotyczy problem to Megane Classic 1,4 16v z 99 roku.

Samochód był kupiony tuż przed nowym rokiem. Jak przyszły mrozy rzędu -20 w nocy zauważyłem następujące objawy:

Po odpaleniu rano samochodu silnik pracował bardzo nierówno, wręcz podejrzewałem ze jeden cylinder nie pali na zimno (w tym kierunku wymieniłem świece i wlałem stp do czyszczenia wtrysków i przejechałem 150 km), po zagrzaniu się i przełączeniu na gaz nierówna praca ustaje. W czasie gdy sinik nie osiągnie jakieś wyżej temperatury, mogę się przełączać miedzy benzyna a lpg i obserwować jak na benzynie trzęsie a na gazie jest ok.

Po nagrzaniu silnika już do prawidłowej temperatury chodzi równo na obu paliwach.

Myślałem, że to kwestia temperatury, jednak teraz jest cieplej i dalej tak się silnik zachowuje. Dla porównania odpiąłem jedną cewkę, żeby zobaczyć jak się silnik zachowuje bez jednego cylindra i zdecydowanie to nie jest to (bez jednego cylindra trzęsie i pracuje dużo gorzej niż przy porannym odpaleniu).

Teraz mam wrażenie, że dawka paliwa jest za duża. Uważam tak ponieważ rano właśnie z wydechu śmierdzi benzyną, a jak dodaje gazu to słychać charakterystyczne strzały w wydechu i opóźniona jest reakcja na pedał gazu. Po przełączeniu na gaz znów jest w porządku prócz tego, że jak nacisnę gaz pedału na maksa to silnik się zadławi i zachowuje tak jakby miał strzelić w układ dolotowy.

Po nagrzaniu tak jak wyżej pisałem zachowuje się dobrze, wręcz bardzo dobrze, równo przyśpiesza, nie szarpie, nie dławi go.

 

Macie pomysł na co zwrócić uwagę?? Lambda myślę, że odpada no bo po zagrzaniu jest ok, tylko co dalej? czujnik ciśnienia? temperatury powietrza?

Możliwe, że spalanie jest wysokie, ale ciężko to stwierdzić bo przejeździłem tym autem dopiero kilka baków.

Poprzedni właściciel mówił coś, że przed sprzedażą wgrywana była nowa mapa zapłonu lpg, więc jest to pierwsza zima na tej mapie (może to jej kwestia)

tylko czy na benzynie też by źle pracował??

Powiedzcie co o tym myślicie, może problem leży po prostu w za dużej dawce paliwa, więc co należy sprawdzić, wymienić żeby praca silnika wróciła do normy.

Mam nadzieje, że opisałem wszystko co wiem.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz ?:

A jak w lato? też masz ten problem?? I czy próbowałeś coś robić? Bo jeżeli nie dam rady sam się z tym uporać to auto zostawie u mechanika na noc, a fajnie będzie wiedzieć co już ty wymieniłeś i nie dało pożądanego efektu

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od 2-miesięcy jakoś na to nie zwróciłem szczególnej uwagi, ale przy niższych temp. zaczęło mnie to irytować. Wymieniłem świece, filtr oraz odłączyłem dolot z filtra par do kolektora ssącego. Paliwa przy rozruchu już praktycznie nie czuć, jednak problem pozostał. Na forum był podobny temat... niby ten typ tak ma (ale nie powinien) Koledzy z forum wymieniali już sporo różnych części lecz na marne... do puki nie pali ponad miarę 100zł/300km ( cykl mieszany z przewagą w mieście bez zbytnich korków) i nie wariuje podczas jazdy (jak się nagrzeje)to nie kombinuję. Może to faktycznie jakaś pierdoła- nie wiem. Usterka pojawia się tylko podczas dłuższego postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

u mnie ten dłuższy postój oznacza noc, ewentualnie po okolo 6,7 godzinach również już nie jest jak powinno.

Radzisz się nie przejmować? nic w ten sposób nie zniszczę ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5., 5.137 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powstrzymuję Cię od odwiedzin u mechanika może coś wymyśli. Ja na razie nie inwestuje w usunięcie tej usterki, z tego co się naczytałem to może być wiele przyczyn, wydanych pieniędzy a efektów nie będzie widać. Spróbuj przed jazdą zapalić silnik nie dotykając pedału gazu, odczekaj 2min. i w drogę. U mnie pomaga, żadnych innych skutków ubocznych nie zaobserwowałem. Jak być zdecydował się na mechanika to daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz aż tyle razy :?:

 

Będę pisać, a jeżeli jesczcze ktoś ma jakieś uwagi, opinie chętnie posłucham

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.13Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!