Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator do 1.6 16V 110kM ?


Rekomendowane odpowiedzi

Naładuj akumulator prostownikiem, sprawdź poziom elektrolitu w celach i uzupełnij go wodą destylowaną. Bo jest duże prawdopodobieństwo, że akumulator masz niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było by dziwne bo aku jest jakby trochę mniejszy parametrami niż aku z portali sprzedażowych. Dziś wody spróbuje dodać. Ale problem chyba znikł jak cieplej jest.

 

Pytanie czy do tego akumulatora można dolać wody i jak go odkręcić? próbowałem pchnąć śrubokrętem ten "wiatraczek" ale nie chce iść. Może do tego typu się nie da?

post-62917-0-41332200-1488830653_thumb.jpg

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia korków proponuję np. szczypce Segera, chyba najprostsza metoda. Może jakieś inne kombinerki z ostrymi końcami? Przyciskasz je mocno, prostopadle do powierzchni korka i kręcisz. Oczywiście najpierw musisz zdjąć również naklejkę producenta i odkręcić uchwyt trzymający akumulator.

 

Wodę oczywiście można dolewać - sprawdzisz jej stan za pomocą takich małych bagnecików - w każdej celi powinny być.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat, ponieważ muszę kupić nowy akumulator. Stary (7 lat) już nie wyrabiał w mrozy w zeszłym roku. Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście w tym samochodzie musi być taki mocny akumulator ?  Ja mam Fiamm 60Ah/600A, który w porównaniu z katalogami producentów jest zdecydowanie za mocny. Być może obecność hands free wymaga mocniejszego akumulatora ?   Drugie pytanie to na jaki najlepiej wymienić ? Centra futura, Varta silver, bosch silver, czy jesczez coś innego ? 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szmydu

Nie jest za duży, z resztą nie ma czegoś takiego jak za duży akumulator ( oczywiście za duży nie wejdzie w miejsce na aku).Alternator bez problemu uzupełni ubytki związane z uruchamianiem silnika w mniejszym jak i większym aku, bo te ubytki w mniejszym jak i większym będą takie same. Na plus większego jest to, że wytrzyma więcej startów bo ma większą pojemność. 

Ja ostatnio kupiłem Galaxy 65Ah z firmy Autopart. Polski producent, ponoć w razie uszkodzenia nie ma problemów z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ taki był fabrycznie Fiamm 600A 60Ah (samochód z rynku niemieckiego). Mam np. Hands free i może dlatego taki mocny dali, w końcu system cały czas czuwa czy się zbliżam z kartą :) 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował, to akumulator o wymiarach 242mm x 175mm x 190mm mieści się bez problemu. Co ciekawe mój stary fiamm ma wlaśnie takie wymiary a nowy Fiamm o tych samych parametrach jest juz mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!