Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe 1.6 8V - brak przekazania napędu


dancer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem i będę wdzięczny za poradę.

Renaule Megane Coupe rok 97 silnik 1.6 8V

 

Slinik działa poprawnie. Są obroty. Skrzynia biegów raczej działa poprawnie. Wchodzą normalnie wszystkie biegi. Problem się pojawił przy zmianie biegów. Po zmienie biegu już nie było przekazania napędu.

Jak wrzucę bieg to samochód mogę przesuwać.

 

Co mogło się stać? Co muszę zrobić w takim przypadku?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

M

 

[ Dodano: 2008-05-14, 23:06 ]

Przepraszam........ czy mój problem jest nietypowy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nietypowy. Było użyć opcji szukaj a już dawno wiedział byś o co biega. W skrzyni od strony kierowcy wyskoczył Ci seger zabezpieczający półoś. Musisz kupić nową podkładkę i seger w ASO (40 zł) złożyć i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Dziękuję za odzew. Jestem uczestnikiem kilku for tematycznych i wiem jak bardzo irytuje gdy ktoś nie używa opcji szukaj....... Ja szukałem...... jednak nie znam się wogóle na budowie technicznej samochodu więc nie wiedziałem jak precyzyjnie szukać....

 

Masz Ziolo racje. tak też ten problem zdefiniował mechanik który mi to zrobił...... Jednak on to jakoś zrobił (mechanik jest z polecenia kolegi - ponoć Bardoz dobry i ludzie są bardzo zadowoleni)..... To jest jakiś tam "pierścień"... Jednak mechanik powiedział, że jeżeli to padnie...... to trzeba kupić nową skrzynię. (troszkę przeraża mnie kupno nowej skrzyni i wynagrodzenia za robocizne bo bez wyjęcia silnika się nie obejdzie).....

 

Mam teraz chyba mały problem z biegami..... nie zawsze chce mi wejść jedynka....... :-/

Nie wiem co z tym fantem zrobić.........

Dodatkowo muszę go jutro przetestować na długiej prostej bo coś mi się zdaje, że dynamika mu spadła..... ale tu chyba będzie inny problem...... Bądz po prostu silnik 1.6 tak ma : ) a ja sie czepiam niepotrzebnie........

 

co myślicie o wymianie całej skrzyni?

 

Pozdrawiam!

M

 

Pomimo, że Kolega jest oblatany na kilku forach, proszę o zapoznanie sie z regulaminem tego forum. Nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy. Jest to naruszenie regulaminu. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to że jedynka nie wchodzi to tak: mechanik wyjął półoś, wyleciał olej. Czy dolał do stanu max??? Bo jak nie to masz rozwiązanie. Jak nie dolał to wcale nie jest taki dobry. Sprawa druga - wyciąganie skrzyni. Wcale nie trzeba do tego wyciągać silnika. Ja ze szwagrem wyciągam skrzynię i wkładam nową w ciągu sześciu godzin <ok> sprawny mechanik powinien to zrobić w nie więcej niż 8h. Kolejna sprawa to ten seger (pierścień) o którym mechanik mówi. A przez to co mówi sam udowadnia że najlepszy nie jest. Otóż jeśli wyskoczy Ci to jeszcze raz czy dwa to faktycznie popsuje się mocowanie segera ale to nie znaczy że od razu trzeba wymieniać skrzynię biegów. Trzeba ją wyciągnąć i zawieźć do gości którzy przerobią Ci mocowanie segera na takie skręcane na 3 śruby. Problem z głowy na zawsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

tak jak kolega pisze sprawdź olej jeśli olej jest ok tzn ze skrzynia zaczyna się sypać

ja by się jednak okazało ze skrzynie jest do wymiany (czego oczywiście nie życzę :oops: ) to zapraszam mam taką do sprzedania oprócz skrzyni całe megane coupe 1.6 8v 99r na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!