Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moc silnika


Rekomendowane odpowiedzi

są rózne hamownie; obciążeniowe, iniekcyjne, MAHA itp

cena zalezy od rodzaju hamownii

 

A co to są hamownie iniekcyjne? przez strzykawke ? :-) :-)

W którymś kościele dzwoniło ale chyba miałeś na myśli inercyjną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 1.6 75-konną 8V z 97 roku. Nie jest to za wielka moc niestety ale miałem okazje jechać meganą 1.4 16V z 99 roku - ma ona chyba coś 90 koników ale powiem że róznicy nie ma a nawet chyba bardziej sie muli przy stracie :/

Może to tylko było moje odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi. Zapewne wyniki od 0 do 100 i wykorzystując wyższe obroty, 16v szybciej się zbierze niż 8v. ale jeśli chodzi o elastyczność to 8v jest wg mnie lepsza. Chociaż nie miałem okazji dłużej jeździć 16v. Trochę Laguną II ph I 1,8 16v. Odczucia... niewiele lepiej niż 1,8 8v. a może nawet gorzej bo porównuje do lżejszego auta od LII?!?

 

Również 2,0 16v moim skromnym zdaniem niewiele lepiej jechała od 1,8 8v. Ale to było moje subiektywne zdanie. Do tego 8v silniczkiem 90 konnym 1,8 zmienia się biegi prawie jak dieslem, i jeździ. A 16v chyba trzeba ciągnąć na wyższe obroty. Przez to bardziej wyje.

 

Kwestia od 0-100 jest z pewnością na rzecz 16v. Ale czy podczas wyprzedzania 16v zbierze się lepiej?? Niby Nm wyższe ale przy wyższych obrotach...

 

Sprawa dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! pisadam megane z 98r z silnikiem 1,6 na boku, a z drugiej strony jest napis country. Chciał bym sie dowiedziec ile ten silnik ma koni bo jedni mowią ze 90 a inni ze 75.

Z tymi silnikami 1,6 8V (K7M) to jest tak: sprawdzamy oznaczenie na tabliczce znamionowej silnika (w starych dowodach rejestracyjnych był wpis) i jeśli mamy K7M 702, K7M 703 lub K7M 790 to moc wynosi 90KM/66kW, natomiast jeśli mamy K7M 720 to moc wynosi 75KM/55kW. Ten ostatni silnik ma prawdopodobnie zmiany zarówno w sterowniku wtrysku, jak i w układzie rozrządu, co obniża jego moc (rynek niemiecki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!