Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oswietlenie Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ma pomysła co sie stało że nie działa podswielenie tablicy rozdzielczej i swiatła postojowe ? bezpieczniki w porządku , gdy przełączę światła z mijania na drogowe to juz wogóle jest ciemność no i jakby tego mało swieci się non stop kontrolka otwartych drzwi choc wszystko pozamykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie które światło postojowe???

jeżeli lewe i zestaw wskaźników to na pewno bezpiecznik od lewej postojówki

Jeżeli prawe i oświetlenie radia, regulacji nawiewów to bezpiecznik prawej postojówki,

wiem napisałeś że bezpieczniki ok ale sprawdź jeszcze raz dokładnie ... a tak poza tym zanim zadasz pytanie przeszukaj forum bo twój problem jest już opisany TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem nie działaja mi wogóle światła postojowe i drogowe , podswietlenie licznika , sygnał i radio ,wygląda to jak zgon elektryki częściowy. Kontrolki od wskaźników działąją, wszystkie bezpieczniki i żarówki dobre, usunąłem zwarcie w zapalniczce ale nic to nie dało aha i jeszcze jedna ciekawostka zegar działa dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nic takiego w samochodzie nie robiłem , podłaczyłem tylko nowe radio no i cos mi sie tam zwarło i poleciał jeden bezpiecznik.Wyglada to tak jakby sie gdzieś robiło zwarcie po załączeniu świateł ale zlokalizować nie mogę, może padł jakis przekaźnik ?

a tamtego posta czytałem ale nic nie wniósł do sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem nowy, wiec z góry przepraszam za ewentualne błędy.

A jeśli chodzi o to podświetlenie. Sprawdź tzw. ściemniacz czyli regulacje nateżenia oświetlenia deski rozdzielczej. To jest pokrętło obok regulacji wysokości reflektorów. Najlepiej odłącz go i połącz kabelki na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem sie rozwiązał sam, odłączenie radia nie pomogło, po dwóch dniach jezdżenia bez świateł nagle sie pojawiły i wszystko działa. Na innnym forum francuskie.pl znalazłem informacje że czasami takie psikusy robi przełącznik zespolony swiateł i pomaga czyszczenie tego elementu ale że na razie wszystko działa a poza tym jest zimno, naprawę odkładam na blizej nieokreslony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

slłuchajcie czytam i znalzlem pokrewienstwo mojego problemu otóz.. nie dziala mi podswietlenie tablicy rozdzielczej..lewego swiatła tylniego zarówno stop jak i pozycja oraz postojowe przednie, mio iz zarówka jest dobra bo ja wymienialem i sprawdzalem na drugiej stronie jest wpozadku i swiecie. nie wiem bezpieczniki nie tylko posprawdzalem ale na wsezlki wypadek kupiłem nowe i wszystkie od oswietlenia powymienialem. Musze rozebrac deske i tam szukac tylko czego? czy to mozliwe ze wszytskie zarówki padły na raz..?? :roll: może ktoś pomoze.,. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!