Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane... warto kupić?


silkuark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Wiem że to już kolejny post o takowym temacie ;-) , ale potrzebuję waszej pomocy. Mam zamiar kupić swoje pierwsze auto i zastanawiam się właśnie nad meganką. Dodam jednak że chciałbym ją przyciągnąć z Niemiec, a na sam zakup(nie licząc opłat) mam około 1800 euro. czy za taką cenę można kupić zadbany egzemplarz?

Przeglądając niemieckie strony zaciekawiła mnie ta opcja:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

Co o niej myślicie?

 

Mam jednak dość duży dylemat. :-/ Czy w 12 letniej renówce nie zacznie mi sie zaraz wszystko sypać?

 

Z góry wielkie dzięki za każdą radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,auto wygląda na zadbane, kierownica u góry trochę wytarta ale przy 137 tyś przebiegu to normalne, nie ma zdjęć co znajduje się pod maską ale i tak trzeba to sprawdzić przy zakupie. No i jeszcze jeden plus auto jeździło po niemieckich drogach, u mnie przy trochę mniejszym przebiegu badanie amortyzatorów na szarpakach wykazało 85 % sprawności przód i 75 % tył(auto też z Niemiec) Co do wydatków na części eksploatacyjne to na pewno będą. A ile trudno określić 500 -1000 zł razem z rozrządem trzeba liczyć. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić swoje pierwsze auto i zastanawiam się właśnie nad meganką.

Mam jednak dość duży dylemat. :-/ Czy w 12 letniej renówce nie zacznie mi sie zaraz wszystko sypać?

zalecam szukać auta w Polsce, w przedziale w którym kasa Cie puszcza wybierając markę która wtedy brylowała na rynku jako nowa. Teraz załóż kolejny filtr, szukaj od pierwszych , ewentualnie drugiego właściciela. Jeszcze takie sie znajdą. Wyjdzie Ci na Fiata (chyba Punto1), Renaulta, Opla (Astra), Daewoo (Nexia). Wybierz z alternatywy to co Ci odpowiada i po prostu szukaj jak najlepszego egzemplarza nie bacząc na markę. Będziesz zadowolony z bezusterkowości nawet Nexii (bez śmiechu) czy Fiata o ile auto będzie z wiadomą przeszłością.

Osobiście na Twoim miejscu kupiłbym coś co każdy mechanik naprawi, na szrocie za 50zł możesz kupić wiadro części a co drugi mechanik będzie umiało dczytać kompa w Twoim aucie. Wybór jest prosty Golf nie bo 12 letni będzie rdzewiał choć niekoniecznie, ale poszukaj nie stukniętej Audi 80ki. Będzie stara ale przeżyje jeszcze 100lat, wychodziły od 88r w pełnym ocynku. Warunek o który będzie ciężko --> nie mogła być rozbita.

 

Opowiem jeszcze raz moją historyjkę : wróciłem z Niemiec po dwóch latach i nie przywiozłem sobie wymarzonego Merca-C klase, ani Passata B5. Po prostu auta które oglądasz na mobile czy eBayu są w większości ostro kombinowane włącznie z tym , że część jest klepana w Polsce i wraca na eBay z dopiskiem (lakierowana cała po gradobiciu). Na moich oczach działy się takie procedery. Wyrwane półosie, silniki pod autem, wielokrotne rolki przez dach i to wszystko było naprawiane. Wróciłem i .....kupiłem w Polsce Scenica od pierwszego właściciela , wychuchanego i pachnącego choć miał 8 lat. Mit dziadków będących księdzem bądź lekarzem, który sprzedaje 11 letniego diesla z przebiegiem 100 000 km to po prostu bzdury i mit sprzed kilkunastu lat. Siedź w kraju i tu szukaj rodzynka. Z tym , że niestety trzeba będzie przepłacić nad ceny które widzisz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwarty, ładny egzemplarz choć na zdjęciach trudno wszystko wypatrzyć. Co do silnika. 100KM niezbyt dokładny opis ale obstawiam że to 1,6 16V i jet to bardzo popularny silnik. W przypadku zwykłej megi spisuje sie on super ale nie wiem jak jest w sceniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!