Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automat - "nie zbiera się" po zatrz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie bardzo wiedziałam w jaką działkę zarzucić ten temat, także opisuję problem w "Ogólnym".

Mam Megankę z '97r. w automacie (benzyna + gaz). Problem jest taki, że jak silnik już się trochę rozgrzeje to po zatrzymaniu i puszczeniu hamulca samochód "nie ciągnie" do przodu. Żeby ruszył trzeba mu dodać gazu i to też odpowiednio dużo ale nie za dużo, żeby nie ruszył z mega szarpnięciem.

Razem z ojcem nie mamy bladego pojęcia co to może być. Swego czasu myśleliśmy że jest to problem z silniczkiem krokowym, bo w ogóle nie chciał jechać na gazie i po nasmarowaniu silniczka w warsztacie, w którym nam zakładali gaz poprawiło się. Niestety nadal pozostaje kwestia tego, że wcześniej zbierał się" dość długo, a teraz już wcale. A wymiana silniczka krokowego na nowy nic nie zmieniła.

Mam nadzieję, że ktoś z Was spotkał się już kiedyś z takim problemem.

Pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiker, to jest skrzynia automatyczna tam nie ma sprzęgła.

victoria, generalnie jest to problem z ciśnieniem na pompie oleju w skrzyni: pierwsza opcja to poziom oleju w skrzyni sprawdź ewentualnie dolej, druga opcja to filtr oleju w skrzyni (i sam olej) do wymiany kolejna opcja to sama pompa może juz być w kiepskim stanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wymianę oleju już się umówiłam... na obecnym jest przejechane jakieś 55 tys. więc już czas na niego...

zastanawia mnie tylko jedno - ostatnio przeprowadziłam test i jak się przestał zbierać na gazie, przełączyłam go na benzynę i... działało dużo lepiej...

może to jest kwestia regulacji na gazie... tyle, że pół roku temu działało dobrze a potem przestało, więc może to jednak kwestia oleju w skrzyni bądź filtra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!