Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z pompą wtryskową


dzbanek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam meganke 1,9 D 99r i mam problem mechanik wymienil pompę wtryskową i samochód ani drgnię nie wiem o co chodzi.Mechanik tez rozklada ręce.Pojezdzilem nią tylko tydzień i zaczęly sie problemy z silnikiem,odpalil za chwile gasl.Nie wiem już co robić.

Następnym razem patrz gdzie zakładasz temat.

Problem dotyczy diesla, a piszesz w dziale dotyczącym silników benzynowych.

Przenoszę

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo problem z pompa wtryskową tylko że u mnie po wymianie pompy na inną auto jeździ.Gorzej z odpalanie na mrozie ale to jest spowodowane u mnie tym że powietrze mi się gdzieś dostaje do obiegu paliwa.Może u Ciebie mechanik nawalił sprawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam czy ktoś może pomóc czy w miejscach zaznaczonych na czerwono są jakieś uszczelki iczy można je kupić i bez problemu wymienić samemu :) Pompa BOSCH megan 1,9 dtipost-16205-0-39850400-1328717985_thumb.jpg

 

Dodano: 24 lis 2012 - 22:37

Koledzy a gdzie w tej pompie BOSCH jest jakiś czujnik sterujący dawką paliwa, bo ja już mam dość swojej megi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki dostaniesz bez problemu. Tę górną wymienisz bez ruszania pompy. Tę dolną jak wymienisz to trzeba ustawić nastawnik pompy. Nie wiem gdzie jest taki czujnik. Pytasz nas czy masz dość swojej megi ;) A co takiego się dzieje, że to stwierdzasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawisza jest tak; Otóż mam taki problem podczas przyspieszania najczęściej w okolicach 2000 obrotów auto się dławi.

Dodaje gazu jedzie i przy tych obrotach tak jakby brak paliwa przydławi się i tak jak cały czas trzymam gaz wciśnięty to po chwili zaczyna ciągnąć, a jak puszczę i dodam jeszcze raz to ciągnie, nie ma znaczenia na jakim biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego stwierdzasz, że to wina pompy wtryskowej ;) Po co chcesz zmieniać te uszczelki ;) Może to coś całkowicie innego. Ten problem wystąpił teraz nagle czy były jakieś objawy wcześniej ;) Robiłeś diagnostykę clipem czy to nie coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych objawów wcześniej nie było teraz tylko się nasilają. Żadnych błędów nie ma i wszystko wskazuje na pompę, kilku mechaników tak twierdzi. Kolega mówił, że miał identyczne objawy i u niego był walnięty czujnik temperatury paliwa. A u mnie jak na razie nie wiadomo co jest, na razie nie chcę wywalać kasy na regenerację pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!