Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Renault Megane]2,0 16V 1998, co sądzicie?


DirectX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupić sobie auto. Chcę przeznaczyć na nie ok 8tyś. Czy za taką kwotę kupię dobrą Renówkę?

Znalazłem ofertę w internecie: http://www.autogielda.pl/motoryzacja/osobo...k,36976187.html

Co o niej sądzicie?

 

Czy w ogóle opłaca się kupować Renault`y (nie posądźcie mnie o profanację, wszak jesteśmy na Forum Renault;) )?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc oraz sugestie dotyczące nowego auta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa na pewno nie jest to silnik 16-sto zaworowy. Nie ma radia choć być może dla Ciebie to nie ma problemu. Ogólnie ze zdjęć wygląda ładnie, stanu technicznego niestety ze zdjęć nie da sie określić :) Poza tym przebieg raczej realny także na twoim miejscu pojechał bym ją obejrzeć i jeżeli nie dzieje się z nią nic strasznego to na pewno warto kupić.

 

Co do twojego pytania czy warto Kupić Renault - Odpowiedż brzmi oczywiście TAK ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wiesz, że nie jest to silnik 16V, ja się kompletnie na tym nie znam:) A co do radia, jest to niewielki problem i to mnie nie zraża.

 

Hmm, a jak ze spalaniem? Ile przeciętnie spali dwulitrowy silnik? Po mieście dużo nie jeżdżę, bardziej rozbijałbym się po wioskach oraz na dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej ceny musisz doliczyć opłaty rejestracyjne a to około 1500zł i przez to cena nie jest atrakcyjna. Auto zapewne nie posiada ubezpieczenia więc transport na lawecie lub na lewo pilnując się przed miśkami. Stan techniczny musisz ocenić na miejscu i od tego zależy czy auto będzie się dobrze sprawowało. Jeżeli kupisz zacioraną megankę to będziesz kolejnym użytkownikiem który stwierdzi że renault to awaryjny syf ale to będzie tylko twoja wina jeżeli kupisz coś nie sprawdzonego. Auto jeżeli zadbane to posłuży Ci dużo i długo. Auto ładnie wyposażone a kierownica potwierdza przebieg. Silnik po myciu-może ktoś chce ukryć wyciek ale to nie norma. Teraz najważniejsze co doradzam każdemu a koszty nie wielkie i odzwierciedlają stan silnika: pojedź na pomiar ciśnienia na cylindrach i będziesz miał jasność stanu technicznego jednostki napędowej. Auto ma komplet dokumentów? TO jest na bank silnik 8V(blok ten sam co u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, że oferta jest nieaktualna. No nic, szukam dalej:)

 

Dlaczego musiałbym doliczyć 1500zł? Hmm, auto rejestrowałbym na Mamę, ja byłbym współwłaścicielem, więc byłoby chyba taniej?

 

Jakie parametry techniczne doradzacie? Chciałbym, żeby auto miało kopa, ale też nie chcę, żeby paliło za dużo, no ale to logiczne, każdy by tak chciał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaty takie są za samą rejestrację auta ściągniętego(czyli np. opłata recyklingowa itd.) z zagranicy i do tego jeszcze dochodzi ubezpieczenie. tylko koszt rejestracji auta krajowego to koszt coś około 180zł. ja na twoim miejscu jeżeli nie masz zniżek OC a masz zwyżki za wiek bym szukał silnika 1,6 lub nawet 1,4 tak na początek. po przejściu z malucha i tak poczujesz dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama jeździ Peugeotem 106 z silnikiem 1,6. Całkiem fajnie się prowadzi, ale wolny jest jak diabli (tzn za wolny jak dla mnie). Dlatego też chciałbym coś z silnikiem 1,8 i z setką kucy pod maską. Trzeba korzystać z młodości póki się ją ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nie cytujemy całego posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz :) - bronius]

 

Mylisz się:) Jednak jeżeli już coś kupować, to kupować auto, którego nie będę za rok wymieniał na silniejsze. Chciałbym ze trzy lata nim pojeździć zanim przeskoczę na coś lepszego.

 

A z doświadczenia wiem, że czasami mocniejsze auto może życie uratować. Kto jeździł Maluchem, ten wie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylę się, że to jest 2.0 8v?... Idź do okulisty kolego...

 

Co do silnika, przepisałem to co znalazłem w ogłoszeniu, więc może lepiej Ty się do okulisty wybierz. Kolego.

Jeśli chodzi o mylenie się, miałem na myśli Twoje stwierdzenie "do dechy i byle do przodu", którym jakoby mnie określasz. Jest to określenie nijak mające się do mojego faktycznego podejścia do prędkości i jazdy samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też chciałbym coś z silnikiem 1,8 i z setką kucy pod maską. Trzeba korzystać z młodości póki się ją ma.

 

Silnik 1.4 16V posiada 95 KM, 1.6 16V 110 KM - mało? Nie sądzę! Sam posiadam te 95 KM i auto jest zrywne i szybkie, max prędkość 182 km/h - po co więcej? Trzeba korzystać z młodości - rozważnie. Polskie drogi to nie drogi do szalenia, zresztą, żadne takie drogi nie są. Ja akurat coś o tym wiem, bo zaczynałem od malucha, potem miałem poloneza gaźnikowego 1.5 i przesiadłem się na swoją Megi 1.4 16V i czuć bardzo dużą różnicę, czuć moc tych 95 KM pod maską. Dlatego nie zgadzam się z Tobą, że silniki 1.4 i 1.6 są słabe. Swoją drogą znam kilka takich przypadków, tacy właśnie "młodzi gniewni" przesiadli się z maluchów 25 KM na samochody o mocy 130/150 KM , a potem łup w drzewo na 1 lepszym zakręcie, bo nie umieli opanować maszyny, tylko gaz do dechy... Przykre to jest, i nie szufladkuję Cię tutaj, ale jak czytam słowa młodej osoby, że auto powinno być mocne i że trzeba korzystać z młodości to od razu nasuwa się jakim typem osoby jest taki człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!