Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów - luźny lewarek, biegi wchodzą za luźno i nieprecyzyjnie


ciiastka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :-)

Zakładam nowy temat ponieważ nigdzie nie znalazłam takiego problemu jak mój, jedynie podobne.

Piszę w sprawie mojego samochodu, który posiadam od roku, a który nie pozwala mi się sobą nacieszyć.

Krótko o aucie: kupione w 2017 roku w czerwcu, od 2 właściciela ( pierwszym była firma). Początkowo wszystko było super,  ale jak tylko zaczęło się robić zimno,  zaczęły się problemy z odpalaniem 
i legendarnym już chyba "injection fault" . Okazało się, że to wtrysk sterujący. Wymieniony - zapala na dotyk aż miło.

W styczniu tego roku przy ruszaniu ze świateł usłyszałam dźwięk jakbym coś ciągnęła po ziemi metalowego - zatrzymałam się, pod samochodem nic nie było, ale bałam się już jechać dalej, więc samochód na lawetę i do mechanika - uszkodzone poduszki silnika i skrzyni biegów. Silnik się obniżył, wszystko zmieniło swoje położenie i coś o siebie tarło. Wymienione, auto jeździło dalej, aż do ostatniego czwartku...

W trakcie powrotu z pracy poczułam w pewnym momencie luz na lewarku - nie było bardzo mocny, ale wyczuwalny. Do tego zmiana biegów wydawała się zbyt luźna w moim odczuciu, nieprecyzyjna, zbyt "wiotka" jeśli można tak to powiedzieć, a jednocześnie czuć taki jakby opór przy wrzucaniu jedynki, dwójki i trójki, ale tylko podczas jazdy. Stojąc na parkingu, przy wyłączonym silniku i zmianie biegów słychać wyraźne stuknięcie pod samochodem, trójka bardzo trudno wchodzi na zgaszonym silniku jeśli nie mam wciśniętego pedału sprzęgła. Dźwięk nie występuje ( lub go nie słychać) przy włączonym silniku.

Nie wiem czy to istotne, ale jedynka od kupna wchodziła z oporem, zwłaszcza na początku jazdy, po tym  jak samochód stał dłużej. 

Proszę Was o pomoc, bo to moje pierwsze auto, kompletnie nie znam się na mechanice, samochodach... ale nie lubię nie wiedzieć co się dzieje, jeśli coś nie działa dobrze. Z wizytą u mechanika muszę poczekać do świętego dnia wypłaty i chciałabym wiedzieć, czy mogę póki co bezpiecznie jeździć czy lepiej się wstrzymać i przesiąść na komunikację miejską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!