Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydmuchana uszczelka pod pokrywą zaworów.Dlac


sebkins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doradźcie mi jaką mam kupić uszczelkę dekla zaworów , bo w ciągu ostatnich 2 miesięcy kupiłem dwie różne nie pamiętam firm ale obie w cenach jedna 8 zł druga 12 zł i do miesiąca obydwie wydmuchało .

Jakiej firmy kupić żeby były trwałe?

silnik 1.6 8v scenic 1ph1 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać firmę i cenę bo ja pytałem u siebie w okolicy i mają tylko takie .

A może znajde na allegro ?

 

Dodano: 01 kwi 2012 - 15:37

A czy to czasem nie taka uszczelka ?

http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaworow-megane-clio-1-4-1-6-loga-i2223185885.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem , i powiem ci tak zapewne kupujesz uszczelki w granicach 10 zł ,a one sa prawdę mówiąc (g....o)warte , trzeba kupić stalową one są w granicach 30-50 zł za szt. i będzie ok

Tu masz link do podobnej z allegro http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaworow-megane-clio-1-4-1-6-loga-i2223185885.html

 

ostatnio doradził mi to gość na giełdzie (nie sprzedawca,tylko użytkownik reno)

a dzisiaj potwierdził mi to forumowicz z naszego forum.

 

No to pojechałem nieżle temat z 2010 r nieżle odświeżyłem. :-)

Edytowane przez slawek3178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie opis, ta co ci podałem jest stalowa ,a ty jak widzę sugerujesz się wyglądem zawnętrznym ta sama firma robi uszczelki zwykłe badziewne tak jak piszesz po 8-12 zł i stalowe takie jak w linku z zewnątrz wyglądają "prawie" tak samo , ale prawie robi wielką różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem ten sam problem. Po kilku wymianach korkowych uszczelek, średnio co dwa miesiące, zakupiłem metalową uszczelkę -goetze. tu masz link to podobnego tematu:

 

http://megane.com.pl/topic/12474-wyciek-oleju/page__p__100564__fromsearch__1#entry100564

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Auto: Renault Megane (1996r.) 1,6i 8v, 75 km. Proszę się nie dziwić iż zaczynam od uszczelki głowicy - poniżej nawiązanie do tematu. Postaram się odświeżyć, może ktoś rozwieje moje wątpliwości zanim jutro pojadę do mechanika. Niedawno wymieniałem uszczelkę pod głowica, którą przedmuchało przy wolnej miejskiej jeździe między 3 i 4 cylindrze. Prócz uszczelki pod głowicą były wymienione:

- olej

- płyn chłodniczy

- pasek rozrządu (komplet wymieniany ostatnio tzn. 25tyś wcześniej)

- uszczelka kolektora

- uszczelka wału korbowego

- uszczelniacz termostatu

- uszczelka pokrywy silnika (tu jest problem)

- szpilki głowicy

- planowanie głowicy

Suma nie najgorsza, bo z robocizną 930 pln (w tym vat)

Mam oczywiście paragon i odpowiednie potwierdzenie z pieczątką warsztatu (oczywiście nie Aso). Dziś jadąc do domu wydawało mi się, że silnik nieco inaczej chodzi - jakby głośniej. Nie ma żadnej wyczuwalnej utraty spadku mocy. Spojrzałem zatem po zgaszeniu silnika pod maskę. Zapach parującego oleju. przyjrzałem się silnikowi. Wydmuchało mi połowę długości uszczelki pokrywy silnika od strony lewej. Wyrzucany olej lądowal na silniku i innych rozgrzanych elementach i stąd ten zapach. Pytanie moje brzmią zatem tak:

1) Co mogło spowodować wydmuchanie tej uszczelki?

2) Czy mogę tak spokojnie jechać do mechanika??? Oczywiście po sprawdzeniu płynów.

3) Czy ma z tym związek pęknięty (od góry na zgrzewie) zbiornik wyrównawczy? Jutro ma dopiero przyjść zamówiony do sklepu.

Nie jestem pewien ale tym razem ubytek płynu chłodniczego jest większy niż zwykle... ubytek jest cały czas przez ten pęknięty zbiornik :mrgreen:... Zaraz sprawdzę jego stan gdyż auto ostygło już pewnie. Z góry dziękuję za szybkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Ps. W zbiorniku płynu prawie nie ma. Oleju ponad minimum, ubytek był wcześniej ale nie taki chyba. Olej lekko brudnu tzn. nie jest już taki złocisty jak nowy ale jak dla mnie płyn chłodniczy się z nim nie miesza.

Edytowane przez Ssak1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wydmuchanie uszczelki mógł spowodować nadmiar gazów z komory korbowej (powstają one na skutek tzw. przedmuchów). Gazy te robią się niebezpieczne dla silnika w momencie, gdy nie mogą opuścić silnika. Opuszczają go one poprzez odmę (odpowietrzenie silnika). Jeżeli odma nie jest drożna, wzrasta ciśnienie w silniku i albo wydmuchuje uszczelkę (pod pokrywą zaworów), albo olej zaczyna cieknąć przez uszczelniacz wału (od strony rozrządu lub skrzyni), albo wypycha bagnet oleju (przy dużych przedmuchach potrafi z tego miejsca pluć olejem na silnik).

Ad.2 Zależy jak daleko masz do mechanika. Jak niedaleko, to jak najbardziej. Tylko przed jazdą przetrzyj silnik z oleju.

Ad. 3 Nie. Jedno jest niezależne od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wymienił uszczelkę na własny koszt. Zapłaciłem jedynie za litr oleju, z którego zrobili dolewkę. Kazał obserwować, bo odmę sprawdzali i jest git i nie wiedzą dlaczego wydmuchało. Kolega mówił mi coś o przedmuchach na uszczelnieniach popychaczy zaworów... Co to takiego? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!