Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek ze skrzyni biegów, w obrębie dźwigni s


waldi51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. (Megane 123.000km, 1600i)

Jakiś czas temu zauważyłem, że spod skrzyni biegów coś wycieka (ślimaczy się), nie było plam pod samochodem ale jak ściągłem pokrywkę zabezpieczającą z pod spodu skrzynię w miejscu dźwigni sterowania zauważyłem iż do pokrywy został "nakapany" olej przekładniowy, wydobywający się między osię z dźwignią sterowania. Dla uwidocznienia sytuacji dodaję zdjęcia zrobione z pod samochodu oraz schemat aby było wiadomo o co chodzi.

Nie wiem czy to normalne, czy olej został nagromoadzony przez lata..dodam iż ilości wycieku oleju przekładniowego są raczej niewielkie

Proszę o poradę...

Czy można to jakoś uszczelnić....a może jest to normalka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

UWAGA. Piszęc wyciek miałęm na myśli ślimaczenie się oleju przekładniowego.

post-3838-1212909459_thumb.jpg

post-1-1212909459_thumb.jpg

post-1-1212909460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym wolał to zrobić bo to jest olej ze skrzyni sprawdz pierwsze z ciekawości czy masz tam jeszcze olej ;-)

popytaj sie u mechanika za ile to ci zrobią

tylko nie słuchaj jak ci czasem powiedza zebys tam wlał uszczelnicz tak jak do silnika leja MotoDocotr, bo jusz słyszałem takie porady a to nie jest dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. W ASO powiedzieli 1834 zeta robocizna, sama uszczelka to grosze. A w warsztacie 1000 zeta. Narazie się wstrzymam (kontrolować olej w skrzyni co pół roku), ale szukam gdzie mogę zrobić to porządnie i taniej. Skrzynia jest do wyjęcia i do rozebrania tak jak do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum.

Przypomnę;

- aby to zrobić prawidłowo, trzeba wyjąć skrzynię, a to wiąże się z grubszą robota + rozebranie połowy samochodu. Koszt uszczelniacza kilkadziesiąt złotych, Koszt wyjęcia skrzyni kilkaset.

- niektóre warsztaty robią wymianę za 200-300 zł polega to na przecięciu jakiejś tam części, a potem, po założeniu uszczelniacza, element ten jest spawany. Cała sprawa polega na umiejętnym spawaniu, bo po przegrzaniu uszczelniacz może ponownie cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

jarqk20, sprawdziłem olej - miałem go gdzieś z 4mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewu i kontroli oleju przekładniowego, dolałem więc do poziomu zaleconego przez producenta, weszło mi 0.25litra a do skrzyni wchodzi 3.4litra. Wydaje mi się, że ślimaczenie jest niewielkie.

Pozatym sprawdziłem czy dalej się ślimaczy a tam jak wytarłem ostatnio tak zostało, do pokrywki (osłony) też nic nie nakapało.

 

A więc narazie temat zamykam.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto jak w temacie , kapie mi olej ze skrzyni biegów z miejsca gdzie wchodzi dzwignia zmiany biegów (jest tamtaki gumowy mieszek osłona).

Ktos miał podobny problem , jak i za ile temu zaradzić?

Z miejsca jak na foto

 

Przeniosłem do istniejącego tematu. Zapoznaj się z postami wyżej. - lepper_pl

post-8743-1216061640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam.Mam podobny problem z tym nieszczęsnym uszczelniaczem może ktoś zna warsztat w Łodzi,który potrafi to zrobić bez wyjmowania skrzyni?Przyjmuję do wiadomości wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam.

 

Dodano: 16 lis 2012 - 18:55

Panowie. Czy zna ktoś jakiś warsztat w tej kochanej Łodzi ?

 

Dodano: 17 lis 2012 - 18:25

Panowie i Panie może znacie jakiś warsztacik w Łodzi, który się takimi rzeczami zajmuje ? Jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!