Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odczyt parametrów z komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

1.6 16v K4M

W ostatnim czasie pojawiły się drgania na bieg jałowym, wiec postanowiłem zainwestować w złącze OBD2 i zakupić ELM327. Jeśli chodzi odczyt parametrów to mam kilka pytań, które mnie niepokoją. 

1. Obroty silnika na biegu jałowym się wahają w przedziale od 680 do 710 obr/ min - gdzieś wyczytałem, ze powinno być ok 750? Cy to prawda? 

2. Temperatura pracy silnika 80'C - czy czasami nie powinno być 90'C?

3. Temperatura zasysanego powietrza powoli rośnie w górę jak stałem w korku to maksymalnie pokazało mi 71'C - wydaje mi się, ze temperatura powietrza powinna się wahać?

    Czemu aż taka wysoka czy to jest normalne?

4. Brak wahań napięcia na sondzie za katalizatorem, jak się silnik dobrze rozgrzeje to są minimalne wahania napięcia i komunikat "Krótkoterminowe dostosowanie paliwa: -100%"?

     Czy to wskazuje na awarie sondy i katalizatora?  - brak błędu o awarii. 

5. Ciśnienie jest ok  32+- 4 kPa  przy utrzymywaniu stałych obrotów - czemu jak puszczę pedał gazu to ciśnienie spada do 17 kPa

6  Jak włączę klimatyzacje to ciśnie rośnie  do 48kPa  co wskazuje na zatkany dolot, ale filtr jest nowy a tłumik drożny, idzie jeszcze jakaś rura od chłodnicy ale nie wiem jak ją sprawdzić. 

Dodam, że świece, filtr i cewki są nowe. Cewki firmy beru - czy jest możliwość, że któraś ma przebicia? 

Jak dodaję gazu na wyłączonym silniku to słyszę jak się otwiera klapka przepustnicy i pod koniec taki trzask tak jak by coś przeskakiwało, czy to jest normalny objaw otwarcia przepustnicy? 

Bardzo proszę o pomoc. 

Dziękuję bardzo za wszelkie rady i sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!